szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Lana Del Rey - historia gwiazdy

Prawdziwa czy sztuczna? Kim jest Lana Del Rey? SYLWETKA GWIAZDY

Poznaj historię Lany Dal Rey. Kim jest jedna z najbardziej zagadkowych postaci światowego show biznesu, LANA DEL REY? Zobacz, dlaczego tak mocno trzyma się wykreowanego wizerunku i niekiedy mocno mija się z prawdą!

Tagi: born to die, lana del ray wikipedia, lana del rey, lana del rey kim jest, lana del rey koncert, lana del rey lizzy, lana del rey piosenkarka, lana del rey wiki, lizzy grant, lizzy grant kill kill, summertime sadness

Prawdziwa czy sztuczna? Kim jest Lana Del Rey? SYLWETKA GWIAZDY

Lana Del Ray na festiwalu w Cannes

fot: BULLS

Lana Del Rey jest obecnie jedną z najbardziej zagadkowych postaci światowego show biznesu. Kiedy w 2011 roku hitem Video Games wdarła się na sam szczyt światowych list przebojów, cały świat zastanawiał się who's that girl? Bardzo szybko płyta Born to Die, stała się najbardziej oczekiwanym krążkiem 2012 roku. Oryginalny głos Lany, odważna, mroczna stylistyka nawiązująca do stylu retro – niby nic nowego, każda wokalistka sceny rockabilly wygląda w ten sposób, a jednak było to novum w muzycznym mainstreamie.

American Dream XXI wieku

Historia Lany Del Rey wydawała się być współczesnym ucieleśnieniem amerykańskiego snu, a atmosferę dodatkowo podgrzewały pogłoski o uzależnieniach i biedzie, w jakiej wychowała się artystka. Niebagatelną sprawę stanowił również wygląd artystki: charakterystyczna fryzura a la bardotka, z ogromnymi puklami doczepianych włosów, usta, które ewidentnie doświadczyły o ingerencji chirurga. W końcu, Lana dokonała tego, co zdarzyło się tylko kilka razy w historii amerykańskiego show biznesu – została zaproszona do programu Saturday Night Live, jeszcze przed ukazaniem się jej debiutanckiego albumu. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko – wyrazista osobowość i oryginalna, świetnie wyprodukowana płyta wystarczyły, by twarz Lany zdobiła najwyższe miejsca światowych list przebojów, okładki czołowych pism modowych, a nawet kampanię kolekcji domu mody H&M, której podobno jest autorką.

Córka milionera w czepku urodzona

Sprawy zaczęły komplikować się kiedy na jaw wyszło, że Lana nie należy do współczesnej bohemy amerykańskiej. Nie ma problemów ze znalezieniem pieniędzy na to, co mogłaby włożyć do przysłowiowego garnka, a jej problemy z alkoholem, o których tak często i chętnie wspominała mogły wynikać raczej z nudy i problemów egzystencjalnych na miarę roli Dustina Hoffmana w słynnym Absolwencie, a nie trudnej sytuacji życiowej. Urodzona 21 czerwca 1986 roku w Nowym Jorku, Lana, a tak naprawdę Elizabeth Woolridge Grant, córka amerykańskiego milionera dorastała na spokojnych uliczkach Lake Placid, a następnie uczyła się w prestiżowej, prywatnej szkole w stanie Connecticut.

Od około 2008 roku niepewnie stawiała pierwsze kroki na muzycznej scenie, jeszcze pod prawdziwym nazwiskiem Lizzy Grant, jeszcze bez spektakularnych sukcesów. Popularność przyszła dopiero z płytą Born to Die, kiedy Lana była już pod opieką wytwórni, która zadbała o całokształt jej muzyki i wizerunku. Pytanie, w jakim stopniu mamy do czynienia z prawdziwą osobą i prawdziwymi emocjami, a prawdziwie dobrze wyprodukowanym produktem pozostaje niewyjaśnione.

Autor: PN

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 24.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Ile Lana del Rey zarobiła na śpiewaniu dla Kim i Kanyego?
Ile Lana del Rey zarobiła na ...

Lana del Rey zaśpiewała na weselu Kim i Kanyego Westa, za co według plotek miała zgarnąć nawet 2.5 mln dolarów. Lana postanowiła szybko zaprzeczyć pogłoskom - przyznała, że dla Kim Kardashian i ...

KONCERTY ROKU 2013. Na jaki koncert warto się wybrać w 2013 roku?
KONCERTY ROKU 2013. Na jaki koncert ...

Które zagraniczne gwiazdy odwiedzą Polskę w 2013 roku? Specjalnie dla was przeglądamy koncertowy kalendarz na 2013 rok. Jest w czym wybierać: Bon Jovi, Green Day, Depeche Mode, Lana Del Rey czy Kings ...