szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Pupilki LAGERFELDA. Poznaj największe muzy projektanta CHANEL

Bycie muzą Karla Lagerfelda to marzenie niemal każdej modelki i aktorki. I choć dyrektor artystyczny Chanel zmienia swoje obiekty zainteresowań jak rękawiczki, gwiazdy robią wszystko, by zachwycić dyktatora mody. Komu już się to udało i jak? Przedstawiamy wam największe muzy i pupilki Karla Lagerfelda.

Tagi: baptiste giabiconi, cara delevingne, chanel, karl lagerfeld, muzy lagerfelda

Keira Knightley zagra Coco Chanel: zobacz zwiastun filmu Karla Lagerfelda!

Keira Knightley i Karl Lagerfeld

fot: BULLS

Karl Lagerfeld - któż nie zna charyzmatycznego projektanta w garniturze, z siwym kucykiem i czarnymi okularami. Dyktator mody, wieloletni dyrektor artystyczny domu mody Chanel i włoskiego Fendi, to prawdziwy człowiek-orkiestra, który oprócz projektowania, zajmuje się fotografią i robieniem filmów a także tworzeniem własnej marki Karl Lagerfeld.

Jak każdej wpływowej osobistości w świecie mody towarzyszy mu długi orszak gwiazd namaszczonych przez swojego władcę mianem ulubionej modelki bądź muzy. Pupilki Karla mają cudowne życie, ale wiedzą też ten piękny sen trwa krótko, bo dyktator słynie z kapryśnego charakteru. Tak naprawdę tylko niewielu osobom udało się na dłużej zagrzać miejsce na złotej liście szefa Chanel. Do legendarnych już muz Karla należą Freja Beha Erickson, Heidi Mount, Claudia Schiffer oraz Kate Moss.

Obecnie serce Lagerfelda należy do Cary Delevingne, którą - jak przyznaje Karl - ceni za naturalność oraz zaban charakter. Na liście współczesnych muz znajdziemy także Victorię Beckham (zanim została projektantką), wokalistkę zespołu Florence and The Machine Florence Welch, Lilly Allen, Ines de la Fressange, Alexę Chung czy Diane Kruger. Każda z nich nie tylko pojawiała się w finale pokazu Chanel, ale także nieraz zdobiła kampanię paryskiego domu mody. Dyktator nie ukrywał też sympatii do aktorek Keiry Knightley i Kristen Stewart. Ta pierwsza pojawiła się w jego filmie o Coco Chanel.

Muzy Karla Lagerfelda fot. bulls

Szczególny przypadek to 23-letni francuski model Baptiste Giabiconi. Jak głoszą plotki, Largefeld romansował z przystojnym Francuzem kilka sezonów. Specjalnie dla niego projektował ubranie Chanel (marka nie ma męskiej linii), które ten prezentował na pokazach paryskiego domu mody. Jak przyznał Lagerfeld, Giabiconi jest męską wersją topmodelki Gisele Bundchen. Karl był na tyle zauroczony swoim pupilkiem, że załatwił mu nawet nagranie teledysku oraz start w karierze muzycznej.

Tytuł najciekawszej i najstarszej muzy projektanta bezapelacyjnie należy do... królowej Elżbiety II, którą Karl okrzyknął najmodniejszą kobietą w Wielkie Brytanii. - Poważnie, ona ma w sobie coś bardzo rockandrollowego - powiedział. Czyżby kolejny kaprys wielkiego dyktatora moda?

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 20.03.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Chanel w supermarkecie - niesamowity pokaz Chanel jesień zima 2014/2015 [ZDJĘCIA]
Chanel w supermarkecie - niesamowity pokaz ...

Karl Lagerfeld po raz kolejny zaskakuje! Najnowszy pokaz Chanel odbył się w słynnym Grand Palais, który zamienił się w gigantyczny supermarket w modelkami w roli klientek! Zobaczcie jak wyglądał pokaz Chanel jesień ...