szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

RAFAŁ BRZOZOWSKI: kim jest piosenkarz nominowany do ESKA MUSIC AWARDS?

Rafał Brzozowski walczy o nagrodę Eska Music Awards w kategorii Najlepszy Artysta. Zobacz kiedy Rafał Brzozowski zaczął karierę, jak długo śpiewa, gdzie się urodził i co lubi robić w wolnym czasie! Kim jest Rafał Brzozowski, autor hitu Tak Blisko?

Tagi: brzozowski rafał, eska music awards, eska music awards nominacje, rafał brzozowski, rafał brzozowski biografia, rafał brzozowski eska, rafał brzozowski piosenki, rafał brzozowski prywatnie, rafał brzozowski wywiad

RAFAŁ BRZOZOWSKI: kim jest piosenkarz nominowany do nagrody ESKA MUSIC AWARDS?

Rafał Brzozowski

fot: Jacek Ponder

Rafał Brzozowski z szansą na nagrodę Eska Music Awards! Wokalista jest nominowany w kategorii Wokalista Roku. Urodził się 8 czerwca 1981 roku. Kiedy miał 10 lat, zaczął ćwiczyć grę na pianinie i gitarze. Kilka lat później zainteresowały go instrumenty klawiszowe, na których gra do dziś. Mówi, że ma w życiu dwie pasje - muzyka i sport.

Jego profesjonalna przygoda z muzyką zaczęła się w 2002 roku. Wziął wtedy udział w programie Szansa na Sukces. Zaśpiewał wtedy utwory zespołu Szwagierkolaska, który docenił talent Rafała i przyznał mu wyróżnienie.  Potem wszystko potoczyło się już samo. Od tego momentu artysta zajmował się śpiewaniem już na poważnie. Jego głosem zainteresował się m.in. Edmund Stasiak. Dzięki niemu Rafał trafił do reaktywowanego po latach zespołu Emigranci. Łatwo nie było, zwłaszcza, że Rafał był debiutantem, który nagle musiał wcielić się w rolę profesjonalnego wokalisty. Ale upór i ciężka praca opłacały się. Brzozowski był głównym głosem płyty I inne utwory.

W 2007 roku Rafał Brzozowski poznał kompozytora, producenta, aranżera oraz założyciela i lidera grupy De Mono Marka Kościkiewicza. Zaproponował on młodemu muzykowi współpracę przy kilku projektach muzycznych. Współpraca przyniosła serię wspólnych koncertów nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Zobacz: Nelly Furtado główną gwiazdą ESKA Music Awards! >>

W 2011 roku Rafał Brzozowski wystąpił w programie The Voice of Poland w grupie Andrzeja Piasecznego. Odpadł jednak tuż przed finałem. W tym samym roku wydał dwa single: Masz zawsze mnieNie mam nic. Rok później wydał kolejny singel Tak blisko, za który na gali Eska Music Awards 2012 dostał nagrodę widzów w kategorii Przebój lata. Jego singel zajął też drugie miejsce na liście przebojów Polish Airplay Chart. Jego debiutancki album Tak blisko trafił do sklepów 7 sierpnia 2012 roku.

Rafał Brzozowski na studiach na Akademii Wychowania Fizycznego zdobył wykształcenie nauczyciela WF–u. Ponadto ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Polski w zapasach.

Autor: ko

Zdjęcia: Jacek Ponder

Publikacja: 18.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...