szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Shia LaBeouf plagiatuje przeprosiny! Kolejna afera z udziałem aktora Nimfomanki

Shia LaBeouf nakręcił swój pierwszy film HowardCantour.com i jak się okazało bardzo przypomina historie z komiksu Daniela Clowesa Justin M. Damiano. Aktor zdecydował się przeprosić za plagiat, jednak jak się okazało jego przeprosimy również są plagiatem!

Tagi: nimfomanka, Shia LaBeouf, Shia LaBeouf plagiatuje

Shia LaBeouf plagiatuje przeprosiny! Kolejna afera z udziałem aktora Nimfomanki

Shia LaBeouf plagiatuje przeprosiny

fot: BULLS

Shia LaBeouf w ostatnim czasie sprawił, że jest o nim głośno nie tylko za sprawą roli w filmie Nimfomanka. Aktor nakręcił swój pierwszy film krótkometrażowy HowardCantour.com, opublikowany na portalu Vimeo.  Jest to historia krytyka filmowego, którą niestety już wszyscy widzieliśmy w komiksie Daniela Clowesa Justin M. Damiano. Pierwszy film i już plagiat? To nie mogło przejść bez echa!

Clowesa o zaistniałej sytuacji napisał tak:  pierwszy raz usłyszałem o filmie rano, kiedy ktoś wysłał mi link. Nigdy nie rozmawiałem i nie spotkałem pana LaBeouf. Nigdy nawet nie widziałem żadnego z jego filmów, które mogę sobie przypomnieć - i byłem w szoku, kiedy zobaczyłem, że wziął scenariusz, a nawet wielu wizualizacji z historii, którą zrobiłem sześć lub siedem lat temu i określił ją jako własną pracę. Rzeczywiście nie można sobie wyobrazić, co się dzieje w jego umyśle.

Shia LaBeouf postanowił przeprosić za całą sytuację i ponieść konsekwencje, tak pisząc do Daniela Clowesa:

Kopiowanie nie jest  twórczą pracą. Ale inspirowanie się cudzą ideą i stworzyć czegoś nowego i innego jest twórczą pracą. W swojej pierwszej pracy początkującego filmowca-amatora pogubiłem się najwyraźniej w procesie twórczym. Jest mi wstyd, że nie wspomniałem o Danielu Clowesie, którego powieść graficzna "Justin M. Damiano" była dla mnie inspiracją. To oczywiste, że to adaptacja i przepraszam wszystkich, którzy uznali, że to moja własna praca. Po prostu schrzaniłem.

Zobacz też inne newsy dotyczące filmu Nimfomanka >>>

Jak się okazało pierwsze zdanie dotyczące kopiowania pochodzi z Yahoo! Answers. Następnie Shia LaBeouf postanowił na Twitterze przeprosić słowami ludzi znanych: Tigera Woodsa, Marka Zuckerberga czy Kanye'go Westa. Za plagiat przepraszać plagiatem? Tego jeszcze nie było!

Autor: MT

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 11.02.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
NIMFOMANKA. Nowy film LARSA VON TRIERA zachwyca! Premiera 10 stycznia 2014
NIMFOMANKA. Nowy film LARSA VON TRIERA ...

Nimfomanka zachwyca krytykę. Nimfomanka nowy film Larsa Von Triera zbiera entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie. Co piszą o Nimfomance? Film wejdzie do polskich kin już 10 stycznia 2014.

NIMFOMANKA: Nowy film LARSA VON TRIERA. Jest zwiastun NIMFOMANKI
NIMFOMANKA: Nowy film LARSA VON TRIERA. ...

Nimfomanka Larsa Von Triera już od 10 stycznia 2014 w kinach. Nimfomanka jeszcze przed premierą wzbudza wiele kontrowersji. Już sam zwiastun przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Czy Lars Von Trier przekroczył  granice ...