szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Ubrania księżnej Kate są za drogie? Brytyjscy podatnicy są niezadowoleni z wydatków księżnej

Brytyjska prasa wyliczyła, ile kosztowały stroje, które księżna Kate miała na sobie podczas ostatniej wizyty po Australii i Nowej Zelandii. Okazuje się, że kreacje kosztowały krocie, a za wszystko to musieli zapłacić brytyjscy podatnicy.

Tagi: kate middleton, księżna kate, stylizacje księżnej kate

Kate Middleton

fot: BULLS

Zakończyła się 19-dniowa podróż książęcej pary po Australii i Nowej Zelandii. Podczas wizyty w obu krajach Kate, William i mały George uczestniczyli w różnych oficjalnych i mniej oficjalnych uroczystościach, na które naturalnie trzeba było włożyć inny strój. Brytyjska prasa właśnie zabrała się za podsumowania podróży książęcej pary, także jeśli chodzi o wydatki na garderobę.

Jak łatwo się domyślić, najwięcej brytyjscy podatnicy musieli zapłacić za kreacje księżnej Kate. Dziennikarze wyliczyli, że w ciągu zalewowe 19 dni podróży księżna miała na sobie ubrania i dodatki  warte w sumie około 50 tys. funtów, czyli ponad 250 tys. złotych! Najdroższa stylizacja księżnej kosztowała  9,5 tys. funtów, czyli ponad 50 tys. złotych. Najtańsza - niecałe 1300 zł.

Przypomnijmy, że księżna miała na sobie kreacje od najlepszych projektantów, w tym sporo strojów od ulubionego Alexanda McQueena.

Brytyjczycy od dawna kręcą nosem, że utrzymanie królewskiej rodziny sporo ich kosztuje. Jednak jak tu zadbać o największą chlubę Wielkiej Brytanii - piękną Kate, Williama i słodkiego księcia George'a, o których mówi cały świat?

My w każdym razie Brytyjczykom nie zazdrościmy :)

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 29.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również