szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Z cyklu Na ściance: Śpiewać każdy może… Coraz częściej trochę gorzej

Oglądaliście „Desperate housewives”? Nawet jeśli nie, to w tytule ukrył się pewien przymiotnik, który jak ulał pasuje do tego, o czym chciałabym napisać. Bo dzisiaj będzie o gotowej na wszystko Monice Pietrasińskiej, której – ot, tak po prostu – zamarzyła się kariera muzyczna.

Tagi: monika pietrasińska, Monika Pietrasińska i Marco, MONIKA PIETRASIŃSKA MIŁOŚĆ NA BOGATO, Monika Pietrasińska śpiewa

MIŁOŚĆ NA BOGATO -  Monika Pietrasińska! Kogo gra Monika Pietrasińska?

Monika Pietrasińska

fot: Materiały Prasowe

Utalentowana panna Monika

Jak to dobrze, że Stwórca jest hojny i szczodrą ręką rozdaje mnogie talenty tak nielicznym. A zaiste, Monika takowych przymiotów posiada bez liku: wszak wszem i wobec prezentuje je bez ociągania. To dobrze, ponieważ przez to boskie dary się nie marnują, lecz idą w świat, chwaląc imię swej nadobnej właścicielki.

Przecież możemy się kąpać w blasku jej nieustannie wschodzącej gwiazdy, która rozbłysła głównie dzięki fikuśnej sukieneczce, odsłaniającej to, co publicznie winno być raczej zakryte. Było nam także dane zakosztować jej niebywałych umiejętności aktorskich, zaprezentowanych z całą powagą w kultowym serialu „Miłość na bogato”. A teraz Monika, rozumiejąc cierpienia niedopieszczonej publiczności, ponownie zstąpiła z piedestału i ofiarowała nam, maluczkim, „piosękę”.

„Ran tu de san”

Jej występ (na prawie żywo: tzn. ona była względnie żywa, ale dudniąca muzyka już niekoniecznie) – który dała w „Dzień dobry TVN” – przebił moim zdaniem Patty i Angelikę Fajcht. Szkoda, że nie doczekał się takiej samej ilości memów i przeróbek, ale wszystko jeszcze przed nami (liczę na Was, internauci!).

Monika, która uwierzyła chyba, że umie śpiewać i że umie to robić po angielsku, jak zwykle wyglądała pociągająco. Zapomniała co prawda, iż od czasu do czasu warto byłoby się poruszyć: wtedy widz miałby wrażenie, że ogląda ruchomy obraz, a nie zdjęcie.

Sama „piosęka” o wdzięcznym tytule „Run to the sun”, utrzymana w lekkim i nieskażonym myśleniem klimacie, przywodzi na myśl moje amatorskie próby grania na wypożyczonym onegdaj syntezatorze (a musicie wiedzieć, że nie instrumenty klawiszowe są mi całkowicie obce). Poraża mnie też tekst „ótforó”, a nade wszystko – metoda jego ekspozycji.

Symbolika, czyli co poeta miał na myśli

Dlaczego niemal każda celebrytka, której medialna kariera wisi na włosku, nagle uświadamia sobie, że – skoro umie mówić – to umie też śpiewać? To naprawdę nie jest takie oczywiste! Odpowiedź nasuwa się sama. Po pierwsze, muzyka, jako forma sztuki, nobilituje. Po drugie, nie jest przecież istotne, czy tzw. piosenka zbierze pochwały czy nie. Ważne pozostaje, by w ogóle o niej mówiono, nie przekręcając przy tym nazwiska podśpiewywajki. Tak więc, ufff… Poczekajcie. M O N I K A P I E T R A S I Ń S K A: artystka, performerka, aktorka, piosenkarka, modelka, człowiek renesansu, człowiek orkiestra. Dowód na to, jak daleko można zabrnąć w celebrowaniu własnej kariery, a jednocześnie otwarta księga dla młodych, acz nieaspirujących dziewcząt, pragnących szybko rozpropagować swoje nazwisko.

Macie wrażenie, że kpię?

Absolutnie NIE.

Ja po prostu chyba nie rozumiem jej twórczości. Ale może chodzi o to? By biec w stronę słońca, zderzyć się z jego materią i spopielić w jednym, dosadnym i finalnym rozbłysku?

Monika, jeśli tak, to 3.. 2… 1… Start!

Autor: Anna Jupowicz-Ginalska

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 11.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...