szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jaką choinkę wybrać, by atmosfera świąteczna w twoim domu nie miała sobie równych?

Jaką choinkę wybrać, by w twoim domu zapanowała świąteczna atmosfera?

Ubieranie bożonarodzeniowego drzewka to najchętniej kultywowany i ulubiony świąteczny zwyczaj. Boże Narodzenie 2012 bez choinki? Wykluczone. Przeczytaj, jaką choinkę wybrać. Bez względu na to, czy choinka jest prawdziwa, czy sztuczna, wnosi wiele radości do naszych domów i wprowadza prawdziwie świąteczny nastrój.

Tagi: chonka ozdoby, dekoracje boze narodzenie, dekoracje bożonarodzeniowe ozdoby, dekoracje świąteczne, jakwybrać choinkę, ozdoby choinkowe, ozdoby świateczne, świateczne dekoracje, świateczne stroiki, świąteczne ozdoby choinkowe

Boże Narodzenia 2012: Jaką choinkę wybrać, by w twoim domu zapanowała świąteczna atmosfera?

Żywa choinka, przyniesiona z lasu, sprawi, że w całym twoim domu będzie pachniało świętami

fot: sxc.hu

Jak przystroić dom na święta? Najważniejszym momentem podczas planowania dekorowania domu na święta Bożego Narodzenia, jest wybranie choinki. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłacalna będzie oczywiście sztuczna choinka, bo posłuży przez lata. Z drugiej strony, nie ma sobie równych zapach świeżego drzewka. Trzeba jednak pamiętać, że po prawdziwej choince będziemy musieli posprzątać opadające igły. Im dłużej będzie ona stała, tym nagromadzi się ich więcej. Na szczęście obecnie nawet sztuczne choinki prezentują się równie okazale jak te prawdziwe. Zaś olejek o zapachu leśnym powinien zrekompensować nam brak aromatu plastykowego drzewka.

Jak przygotować żywą choinkę na święta Bożego Narodzenia

Aby długo pozostała świeża, trzeba przede wszystkim wybrać dobry egzemplarz. Kupując choinkę, zwróćmy uwagę na kolor drewna w miejscu cięcia. Jeśli jest jasny i nie ma przebarwień, oznacza to, że drzewko zostało ścięte stosunkowo niedawno. Powinniśmy też sprawdzić kolor igieł (czy nie są za bardzo brunatne) i czy nie opadają, gdy przeciągniemy dłonią o gałąź. Do wyboru mamy świerk lub jodłę. Ta ostatnia jest dużo trwalsza, ale też droższa. Odpowiednio przygotowana jodła może postać w warunkach domowych nawet powyżej miesiąca. Ogromnym problemem w przypadku prawdziwej choinki jest jej wysychanie, co objawia się głównie opadaniem igieł. Aby tego uniknąć, warto pamiętać, by wcześniej zahartować drzewko: nie przenosić go bezpośrednio z dworu do ciepłego domu, ale stopniowo przyzwyczajać do zmiany temperatury, np. pozostawić na jakiś czas w piwnicy, ganku czy na zabudowanym balkonie. Musimy też pamiętać, by drzewko było stale podlewane. Jeśli jest taka potrzeba, nawet codziennie. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie stojaka, do którego możemy nalać wodę. Można też postawić ją w wiadrze z wodą lub piaskiem.

A może kupić choinkę w doniczce?

Warto też rozważyć kupno drzewka w doniczce, które po świętach będzie zdobić nasz balkon czy ogród. Gdy kupujesz taką choinkę, zwróć uwagę, czy pień się nie rusza, igły są błyszczące, a doniczka nie jest za mała lub choinka z niej nie wypada. Niektóre egzemplarze mają za mocno przycięte korzenie, więc mogą się później nie przyjąć. Pamiętaj też, że jeśli zdecydujesz się na taką choinkę, musisz obniżyć temperaturę w pomieszczeniu do 18 st.

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 11.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również