szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Czym się kierować dekorując choinkę na święta Bożego Narodzenia?

Jak modnie ubrać choinkę? Oto wskazówki

Święta Bożego Narodzenia bez choinki? Niemożliwe. Jak ubrać ją, aby była ozdobą twojego domu i tworzyła niepowtarzalny świąteczny nastrój? Jakie są teraz modne ozdoby choinkowe? Przeczytaj nasze wskazówki.

Tagi: bombki choinkowe, dekoracje boze narodzenie, dekoracje bożonarodzeniowe ozdoby, dekoracje świąteczne, JAK OZDOBIĆ CHOINKĘ, ozdoby świateczne, świateczne dekoracje, świateczne stroiki, świąteczne ozdoby choinkowe

Boże Narodzenie 2012: Jak modnie ubrać choinkę? Oto wskazówki

Dekorowanie choinki powinno być wspólną rodzinną zabawą

fot: sxc.hu

W jakim kolorze wybrać ozdoby na choinkę?

Ogromną rolę przy wyborze ozdób na choinkę odgrywają kolory. Kiedyś dekoracje bożonarodzeniowe utrzymane były głównie w tonacji czerwonej lub zielonej. Dziś istnieje właściwie pełna dowolność. Zdarza się, że na drzewku królują odcienie niebieskiego, a nawet róż! Jeśli decydujemy się na takie przystrojenie świątecznego drzewka, musimy pamiętać, by pasowało ono do wystroju całego domu.

Jak tradycyjnie przystroić choinkę?

Nie zapominajmy jednak, że choinka powinna przede wszystkim nawiązywać do tradycji i nie musimy sugerować się aktualną modą. Niezwykły klimat mają np. drzewka, które przyozdobione są starymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie bombkami. W wielu naszych domach królują takie właśnie choinki. Zbyt duży chaos na drzewku też nie jest nam potrzebny. Bardzo dobrym pomysłem, szczególnie gdy są w domu dzieci, jest własnoręczne przygotowanie ozdób, np. łańcucha.

SUPERCIEKAWOSTKA:

Nie wszyscy o tym wiemy, że wieszając jabłka na gałązkach, zapewniamy sobie zdrowie i urodę, a orzechy w sreberkach dają nam dobrobyt i siłę. Łańcuchy, szczególnie te własnoręcznie przygotowane, wzmacniają więzy rodzinne, a aniołki zapewniają opiekę nad naszym domem i jego mieszkańcami.

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 10.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również