szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak przystroić swój dom, by zapanowała w nim świąteczna atmosfera

Jak udekorować dom na święta. Przepis na świąteczną atmosferę

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty, kolędy i smaczne potrawy. To także cudowny nastrój, ciepłe kolory, migoczące światełka, wspaniałe zapachy, piękny obrus i uroczysta zastawa. Przemyśl, jak udekorujesz dom na święta w 2012 roku. Takie szczegóły mają ogromne znaczenie.

Tagi: boże narodzenie, dekoracje boze narodzenie, dekoracje bożonarodzeniowe ozdoby, dekoracje świąteczne, ozdoby świateczne, świateczne dekoracje, świateczne stroiki, świąteczne ozdoby choinkowe

Boże Narodzenie 2012: Jak udekorować dom na święta. Przepis na świąteczną atmosferę

Zabawne ceramiczne figurki będą doskonałym elementem dekoracyjnym w każdy domu.

fot: Weltbild

Zastanów się, jakie kolory pasują do twojego domu. Obmyśl wcześniej całą dekorację świąteczną, by nie wprowadzać chaosu. Udekorowanie domu na święta Bożego Narodzenia to wbrew pozorom poważne zadanie. Zastanów się, czym dysponujesz. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjną, uroczystą biel, dopełnij efekt srebrem i złotem. Kup serwetki w tym kolorze, świeczki na stół, rozłóż tu i ówdzie złocone orzechy lub po prostu połóż złote i srebrne bombki przy każdym nakryciu. Krzesła możesz przykryć pokrowcami lub przezroczystym materiałem przewiązanym wstążką. Albo też do każdego przypiąć biało-złotą lub biało-srebrną kokardę. Na żyrandolu, nad stołem, na tasiemkach możesz zawiesić kryształki i sople. To daje doskonały efekt. Całość możesz dopełnić tea lightami ustawionymi na parapecie okiennym i półkach.

Biel podczas świąt Bożego Narodzenia jednak wcale nie jest obowiązkowa. Ze świętami tradycyjnie kojarzą się także kolory czerwony i zielony. Możesz położyć na stół obrus w jednym z tych kolorów, oczywiście, jeśli pasuje do twojego wnętrza i zastawy. Jeśli np. obrus będzie czerwony, serwetki mogą być zielone, a świeczki i ozdóbki złote. Łączenie kolorów tez jest bardzo dobrym pomysłem na dekorowanie domu na święta.

Planując dekorowanie mieszkania na święta, możesz także zdecydować się na niebieski, a całość dopełnić białymi, srebrnymi i szklanymi ozdóbkami. Jak zawsze egzamin zdadzą także kolory natury. Płócienny obrus, ozdoby ze słomy, kory cynamonu, gwiazdek anyżu, kawy i suszonych plasterków pomarańczy. Piękną dekoracją i jednocześnie źródłem wspaniałego aromatu będzie świeża pomarańcza lub mandarynka, w którą jak w poduszeczkę do igieł, nawpychane są goździki.

Zdjęcia: Weltbild

Publikacja: 10.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również