szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Decoupage – sposób na odrestaurowanie mebli

Określenie decoupage, jako nazwa dawnej techniki zdobniczej, powstała od francuskiego słowa découper oznaczającego „wycinać” a polegała na przyklejaniu papierowych wycinanek na pomalowaną powierzchnię mebli czy przedmiotów, stanowiących ozdobę wnętrz.

Tagi: decoupage, meble, ozdabianie, renowacja, wnętrze

Decoupage – sposób na odrestaurowanie mebli

fot: Kalbar

Przedmot odmieniony

Découpage nie jest skomplikowaną metodą odmieniania przedmiotów. Potrzebujemy trochę wolnego czasu, mebel oraz pomysł na zmianę. Każda rzecz może całkowicie zmienić swoje oblicze i cieszyć się nowym życiem. Dzięki kilku prostym krokom możemy sprawić, że dany przedmiot odmłodniej lub nabierze stylizowanej, efektownej patyny.

Co musisz kupić

Arkusze do wycinania wzorów znajdziemy w sklepach z artykułami do découpage’u. Jeśli chcemy ułatwić sobie pracę możemy użyć wzorzystych serwetek lub wydruku na zwykłym białym papierze biurowym. Do dekoru musimy wybrać farbę, która będzie stanowić tło dla wzoru. Niezbędne będą też klej i lakier bezbarwny, gdyż naklejone ozdoby musimy polakierować, aby utrwalić efekt naszej pracy.

Bez ograniczeń

Każda powierzchnia, nawet szklana nadaje się do ozdobienia metodą decoupage’u. Jeśli chcemy osiągnąć efekt postarzenia drewnianego mebla, trzeba przetrzeć papierem ściernym polakierowane fragmenty powierzchni. Gdy pod warstwą farby tła położymy ciemniejszą, po przetarciu będzie przebijała w tych miejscach i imitowała brzegi starej drewnej deski.

WIDEO GLAMKI.PL: Jak odnowić stare meble we wnętrzach?

Wszystkie meble, które mamy w domu możemy bardzo szybko odnowić, dobierając odpowiednie produkty. Innowacyjna technologia produkcji farb pozwala teraz zmienić praktycznie każdą powierzchnie, czy to będzie stara bardzo boazeria, stara szafa, czy stare mebelki – nie musimy tego zrywać, wyrzucać, wystarczy to tylko odpowiednio przygotować i nanieść dobrą farbę. Dzięki temu uzyskamy w szybki i tani sposób zupełnie nowe wnętrze.

Autor: AHA

Zdjęcia: Kalbar

Publikacja: 31.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...