szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Boże Narodzenie! Przegląd ozdób świątecznych na choinkę!

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Jak tradycyjnie udekorować choinkę? [GALERIA]

Ozdabianie choinki ma w Polsce stosunkowo niedługą tradycję. Kiedyś udekorowana choinka miała chronić dom i mieszkańców przed złymi duchami. Dziś spełnia ona jedynie aspekt dekoracyjny. Właśnie dlatego warto dokładnie zastanowić się nad tym, jakie ozdoby choinkowe kupić w tym roku. Jeżeli lubisz tradycyjny styl, to zajrzyj do naszej galerii. Wybierz najładniejsze ozdoby świąteczne.

Tagi: dekoracje boze narodzenie, dekoracje bożonarodzeniowe ozdoby, dekoracje świąteczne, ozdoby świateczne, świateczne dekoracje, świateczne stroiki, świąteczne ozdoby choinkowe

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Jak tradycyjnie udekorować choinkę? [GALERIA]

Pięknie udekorowana choinka nie tylko cieszy oczy, ale też wprowadza do domu świąteczną atmosferę.

Historia choinki

Tradycja ubierania świątecznego drzewka jest w Polsce jest dość krótka, gdyż pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Ozdabianie choinki zostało zaczerpnięte z tradycji niemieckiej i długo obowiązywało w zasadzie tylko w większych miastach. Z kolei na polskich wsiach przyjęła się tradycja dekorowania uciętej gałęzi świerku, jodły albo sosny. Mimo że dekorowanie drzewka iglastego przyjęło się wyłącznie w domach katolickich, to nie od razu zostało przyjęte przez Kościół.

W jakim celu dekoruje się choinkę?

Tradycja dekorowania choinki jest dość długa zrodziła się ona u pogan. Zgodnie z ich wierzeniami drzewko iglaste jest symbolem odradzania się, życia i płodności. Z kolei różnokolorowe ozdoby miały zapewnić mieszkańcom domu bezpieczeństwo i chronić ich przed demonami. Dziś ozdabianie choinki ma wyłącznie na celu udekorowanie naszych domów i stworzenie świątecznej atmosfery. Dlatego warto śledzić najnowsze trendy sklepów z dekoracjami wnętrz.

Jak udekorować choinkę?

Zastanawiając się, jak udekorować choinkę na święta mamy głównie o kolorystyce ozdób choinkowych. Tradycyjne barwy świątecznych dekoracji to przede wszystkim czerwień i złoto oraz biel i srebro. Dziś w wielu sklepach można dostać ozdoby w nieco bardziej odważnych kolorach, jak zielony, różowy czy nawet grafitowy. Projektanci świątecznych ozdób chcą za wszelką cenę dopasować swoje produkty do coraz bardziej wymagającego rynku wnętrzarskiego.

Zobacz nasze propozycje ozdób choinkowych.

Autor: Monika P.

Zdjęcia: Weltbild

Publikacja: 28.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Lampki na święta do dekoracji choinki i domu
Lampki na święta do dekoracji choinki ...

Udekoruj dom na święta w stylu GLAMOUR! Święta Bożego Narodzenia kojarzą sie głównie z tradycją. Mamy pomysł na dekoracje świąteczne w stylu GLAMOUR! Najważniejszym elementem modnych dekoracji świątecznycch są lampki choinkowe. Można ...