szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak dbać o skórzane meble? Przydatne rady!

MODNE SKÓRZANE MEBLE – jak dbać o skórzane meble?

Modne meble skórzane to ponadczasowe piękno na lata. Zanim jednak zdecydujemy się na ten materiał, warto dowiedzieć się, co zrobić, by później jak najdłużej cieszyć się jego nienagannym wyglądem. Oto najważniejsze porady dla tych, którzy już korzystają lub dopiero planują kupić skórzane meble do swojego mieszkania.

Tagi: jak dbać o meble ze skóry, jak dbać o skórzane meble, meble, meble ze skóry, meble ze skóry pielęgnacja, pielęgnacja mebli skórzanych, pielęgnacja mebli ze skóry, pielęgnacja skórzanych mebli, skórzane meble, skórzane meble pielęgnacja. modne meble

MODNE MEBLE SKÓRZANE – ponadczasowe piękno na lata! Zobacz rady jak dbać o skórzane meble

Skórzane meble to atut każdego modnego mieszkania

fot: Materiały Prasowe

Modne skórzane meble to element wystroju ponadczasowych wnętrz. Zalety skórzanych mebli prawdopodobnie są w stanie wskazać nawet osoby, które nigdy nie zdecydowałyby się na takie rozwiązanie. Bo choć ich piękno jest oczywiście kwestią gustu, to trudno komukolwiek zaprzeczyć, że dużo łatwiej, niż w przypadku innych materiałów, jest utrzymać skórę w czystości. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba o nią dbać.

- Skóra jest oczywiście materiałem dość trwałym, który z pewnością posłuży nam przez długie lata, pod warunkiem jednak, że nie zapomnimy o odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli bowiem do utrzymywania jej w czystości używać będziemy tylko wody, to niestety prędzej czy później tworzywo wyschnie i zacznie się przecierać – przestrzega Paweł Kwaśniewski z Galerii Wnętrz Iguane.

Jeśli więc zdecydowaliśmy się już na meble skórzane, warto przy okazji zaopatrzyć się także np. w specjalne mleczko czyszczące. Oprócz tego, by odpowiednio nawilżyć i zabezpieczyć materiał, przynajmniej raz w miesiącu powinniśmy użyć impregnatu.

Nietypowe zabrudzenia

Meble, także te wykonane ze skóry, mają oczywiście za zadanie przede wszystkim służyć wygodzie domowników, a nie tylko ładnie wyglądać. W efekcie tego, czasem możemy się więc spotkać z zabrudzeniem, którego mimo największych starań nie da się usunąć w tradycyjny sposób.

- Częstym problemem są np. ślady długopisu na skórze. Jednak o ile sam materiał nie został w żaden sposób uszkodzony, zabrudzenie takie możemy łatwo usunąć za pomocą przeznaczonych do tego celu środków – podpowiada przedstawiciel Iguane.

Oprócz tego, zwłaszcza w okresie letnim, zdarzyć się może też tak, że nasze jasne meble zostaną pofarbowane przez spodnie typu jeans. Naturalnie, w ofercie firm produkujących środki czystości znajdziemy dedykowane rozwiązania w postaci specjalnego mazaka przy pomocy którego możemy usuwać tego typu zabrudzenia, musimy jednak pamiętać, że sprawdzi się on tylko punktowo, na stosunkowo niewielkiej powierzchni.Jednak jeśli próbowaliśmy już wszystkiego i w żaden sposób nie jesteśmy w stanie doczyścić skórzanych mebli, zawsze możemy skorzystać z usług specjalnych serwisów. Podobnie powinniśmy postąpić, gdy pojawi się jakiekolwiek drobne pęknięcie – prawdopodobnie uda się je zabezpieczyć na miejscu, bez konieczności wywożenia mebla z serwisu.

Rodzaj skóry

Trwałość i piękny wygląd wykonanych ze skóry mebli nie zależy jednak tylko od ich właściwej pielęgnacji. Dużą rolę odgrywają właściwości poszczególnych jej rodzajów. Warto więc zawczasu zastanowić się, który z dostępnych materiałów będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

- Wybierając np. popularną w Polsce skórę typu Bycast powinniśmy pamiętać, że jest ona mało odporna na zginanie, więc zupełnie nie sprawdzi się na siedzisku, zwłaszcza przy miękkich poduszkach – zauważa Paweł Kwaśniewski.

Z uwagi na fakt, że materiał ten jest pokryty warstwą poliestru, po pewnym czasie możemy spodziewać się zatem, że jego górna warstwa zacznie się niszczyć i pękać. O ile więc nie szukamy mebli typowo gabinetowych, powinniśmy zdecydować się raczej na skórę anilinową, semianilinową lub madras. Osobną grupę stanowią skóry celowo barwione nietrwałą farbą, tak, aby były podatne na wszelkiego rodzaju ścieranie się koloru, nadając np. kanapie niepowtarzalny wygląd.

Na co warto zwrócić uwagę

Decydując się na meble skórzane powinniśmy przede wszystkim pamiętać o jednym: w przeciwieństwie do tkaniny, która pod wpływem nacisku napręża się, a następnie wraca do swojej naturalnej postaci, skóra, niezależnie od naszych starań, po pewnym czasie ulegnie odkształceniu.

- Trudno jednak jednoznacznie ocenić, czy jest to zaleta czy też wada tego materiału. Jest bowiem wiele osób, które znacznie lepiej czują się na lekko „rozchodzonej" po kilku latach użytkowania, dopasowanej kształtem kanapie niż na nowym meblu prosto z salonu – dodaje na koniec przedstawiciel Galerii Wnętrz Iguane.

Wybierając meble powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na jakość skóry – zwłaszcza na jej rodzaj czy fakturę. Dopiero dopasowując je do naszych indywidualnych potrzeb mamy szansę dokonać zakupu, z którego będziemy naprawdę zadowoleni.

WIDEO NA GLAMKI.PL: Jak odnowić stare meble we wnętrzach?

Wszystkie meble, które mamy w domu możemy bardzo szybko odnowić, dobierając odpowiednie produkty. Innowacyjna technologia produkcji farb pozwala teraz zmienić praktycznie każdą powierzchnie, czy to będzie stara bardzo boazeria, stara szafa, czy stare mebelki – nie musimy tego zrywać, wyrzucać, wystarczy to tylko odpowiednio przygotować i nanieść dobrą farbę. Dzięki temu uzyskamy w szybki i tani sposób zupełnie nowe wnętrze.

Autor: ko

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 26.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
MODNE MEBLE DO ŁAZIENKI: zobacz modne meble łazienkowe
MODNE MEBLE DO ŁAZIENKI: zobacz modne ...

Modne meble łazienkowe coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Design zajmuje coraz ważniejsze miejsce w łazience, nie tylko pod względem praktycznym. Elegancja i styl są równie ważne, ponieważ w łazience spędzamy ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...