szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak zrobić dekoracje bożonarodzeniowe? Pomysłowe ozdoby świąteczne, które możesz zrobić sama

Ozdoby świąteczne, które zrobisz sama! 16 pomysłów na dekoracje bożonarodzeniowe hand-made

Nic nie daje takiej satysfakcji jak dekoracje świąteczne zrobione własnoręcznie. Jeśli do tej pory w twoim domu rządziły gotowe ozdoby ze sklepów warto zmienić zwyczaj i przerzucić się na dekoracje świąteczne hand-made. Zabłyśnij przed bliskimi pomysłowością i zrób sama bożonarodzeniowe ozdoby na stół wigilijny. Kilka ciekawych pomysłów znajdziesz w naszej galerii.

Tagi: dekoracje na boże narodzenie, dekoracje na stół wigilijny, dekoracje świąteczne, jak zrobić dekoracje na boże narodzenie, jak zrobić ozdoby świąteczne, ozdoby boże narodzenie, ozdoby świąteczne

dekoracje świąteczne

Dekoracje na Boże Narodzenie

fot: BULLS

Choinka z gałązek jemioły czy kompozycje z zawieszonymi bombkami - dekoracje świąteczne możesz bez problemu zrobić sama. Wystarczy, że zgromadzisz odpowiednie materiały, a większość z nich znajdziesz w swoim ogrodzie, parku lub lesie. Kilka gałęzi ostrokrzewu z czerwonymi owocami, zielona jemioła i zakupione w sklepie elementy posłużą do wykonanie oryginalnych dekoracji świątecznych, które będzie można umieścić na stole wigilijnym lub udekorować nimi drzwi i okna. Samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne to najlepszy sposób na stworzenie bożonarodzeniowej atmosfery w domu. Będziesz pękać z dumy przed bliskimi gdy docenią twoją pomysłowość i talent.

Ozdoby świąteczne, które zrobisz sama

Boże Narodzenie to szczególny czas w domu, który warto podkreślić odpowiednimi dodatkami. W sklepach znajdziemy mnóstwo dekoracji świątecznych - od stroików po wymyślne kompozycje z gałązek i bombek. Wiele z tych ozdób możesz potraktować jako inspirację do stworzenia własnych dekoracji bożonarodzeniowych. Nie musisz kupować gotowych materiałów - wystarczy, że wybierzesz się do lasu lub parku albo do własnego ogrodu. Tutaj znajdziesz gałęzie iglaków i pięknie wyglądającego o tej porze roku ostrokrzewu. Możesz łatwo stworzyć z nich takie dekoracje jak stroik na stół lub gniazdko do zawieszenia na drzwi. Oryginalnie wyglądają także kompozycje z gałęzi ozdobione bombkami lub elementami z papieru, które umieszcza się w ozdobnym wazonie. Aby kompozycja nabrała bardziej zimowego charakteru, można pokryć gałęzie srebrzystym sprayem.

Piękną dekoracją na stół wigilijny będą samodzielnie wykonane kompozycje ze świeczek. Zwykłe wkłady zyskają uroczą oprawę gdy umieścisz je w ozdobnych świecznikach w kształcie choinki lub gwiazdy. Wyściel je wcześniej zielonym mchem lub drobnymi gałązkami tui. Możesz dodać takie elementy jak brokatowe śnieżynki, owoce ostrokrzewu lub posrebrzanymi kamykami.

Te i wiele innych pomysł na dekoracje świąteczne znajdziesz w naszej galerii. Oto 16 propozycji na ozdoby bożonarodzeniowe, które bez problemu zrobisz sama.

poprzedni
nastepny
Ozdoby świąteczne, które zrobisz sama! 12 pomysłów na oryginalne dekoracje bożonarodzeniowe

Ozdoby świąteczne - stroik na stół wigilijny

Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

WIDEO NA GLAMKI.PL: Ozdoby świąteczne – girlanda

Jak udekorować dom na Święta? Choinka to nie wszystko, a czasem nawet można ją zastąpić odpowiednio wykonaną girlandą świąteczną. Podpowiadamy jak wykonać girlandę bożonarodzeniową z gałązek iglaków i szyszek. Taka girlanda sprawdzi się zarówno jako dekoracja okna, nad stołem lub na ścianie. Prosta do wykonania, a jej stworzenia sprawi dużo radości całej rodzinie.

Autor: JW

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 23.12.2015, Aktualizacja:

Zobacz również