szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Jak urządzić wąską łazienkę? Oto nasze sprawdzone sposoby

Wąska łazienka. Jak urządzić łazienkę o kształcie prostokąta?

Wąska łazienka nie jest już ograniczeniem, trzeba tylko mieć na nią pomysł i skorzystać z nowoczesnych urządzeń. Co możesz zrobić, jeśli w twoim mieszkaniu łazienka ma kształt prostokąta? Nie masz pomysłu na aranżację łazienki? Oto wskazówki, które sprawdzą się w każdej, niewielkiej nawet łazience.

Tagi: jak urządzać wąskie wnętrza, jak urządzić wąską łazienkę, jaka wanna do wąskiej łazienki, jakie meble do wąskiej łazienki, łazienka, łazienki aranżacje, mała łazienka, projekty wąskich łazienek, wanna czy brodzik do wąskiej łazienki

Wąska łazienka

fot: Mariusz Bykowski

Nawet wąska łazienka daje kilka możliwości aranżacji. Czym się kierować, planując urządzenie małej łazienki? Przede wszystkim zadbaj o maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli sama nie masz zbyt dobrze rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, zamów projekt u architekta. Licz się jednak wtedy z wydatkiem rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli nie możesz przeznaczyć na to, aż takiej sumy, skorzystaj z naszych porad.

Urządzając małą łazienkę, zminimalizuj liczbę sprzętów

Aranżując małą łazienkę, pamiętaj o tym, aby wybierać wyłącznie szafki wiszące. Szafki do wąskiej łazienki nie mogą być jednocześnie zbyt głębokie, bo zabierają przestrzeń, która w tak małym pomieszczeniu jest na wagę złota. Dobrze jest wybierać takie szafki, które otwierają się poprzez naciśnięcie całej płaszczyzny i tym samym są pozbawione uchwytów. Warto pokusić się również o takie szafki, które mają wbudowane lustro. Dzięki temu prostemu zabiegowi, uda się powiększyć małą łazienkę, przynajmniej optycznie.

Gdzie ustawić wannę w małej łazience?

Najwygodniej jest zagospodarować małą łazienkę w taki sposób, aby na całej szerokości pod krótszą ścianą w głębi pomieszczenia umieścić wannę lub prysznic. Przy takim ustawieniu obejdziesz się bez kabiny i brodzika, gdy wyłożysz ściany i podłogę kafelkami. Odpływ można zrobić bezpośrednio w posadzce. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz przestrzeń.

Innym rozwiązaniem w podłużnej łazience będzie instalacja kompaktu – wanny z prysznicem osłoniętym nawannową kabiną. Ta propozycja spodoba się osobom, którym nie jest łatwo jednoznacznie zdecydować się na prysznic lub wannę oraz tym, którzy marzyli o obu rozwiązaniach w jednej łazience.

Jaką wybrać do małej łazienki umywalkę?

Przy niewielkich, prostokątnych łazienkach, najlepszym rozwiązaniem są umywalki małe, najlepiej prostokątne. Oczywiście bateria przy umywalce także powinna być niewielkich rozmiarów. Niekiedy, właściciele małych łazienek rezygnują z umywalek, aby tylko zaoszczędzić przestrzeń.

Jak oświetlić małą łazienkę?

W małych łazienkach niewskazane są duże, ani wiszące lampy z ozdobnymi abażurami. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie oświetlenia LED. Ich zaletą jest to, że nie tylko dostarczają dużo jasnego światła, ale również to, że nie zabierają przestrzeni. Można je zainstalować w każdym miejscu, niekoniecznie na suficie. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest na przykład podświetlanie szafek lub nawet samej wanny czy kabiny prysznicowej.

WIDEO GLAMKI.PL: Mała łazienka dla gości

Łazienka dla gości to wizytówka naszego domu. Ale równocześnie jest to druga łazienka, z której najczęściej korzystamy. Zobaczcie 3 m atrakcyjną i funkcjonalną łazienkę zaprojektowaną przez projektantkę, która podpowie nam na co należy zwrócić uwagę aranżując tak małą łazienkę. W końcu małe też jest piękne!

Autor: AHA

Zdjęcia: Mariusz Bykowski

Publikacja: 23.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...