szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
iPhone 5C i 5S. Jak wyglądają? Ile kosztują?

iPhone 5C i iPhone 5S zaprezentowany. Specyfikacja, zdjęcia

Nowe smartfony Apple zaprezentowane. Co oferują modele iPhone 5C oraz iPhone 5S? Jak wyglądają, co potrafią?

Tagi: Apple, ile kosztuje nowy iphone, informacje iPhone 5S, iOS 7, nformacje iPhone 5C, premiera iPhone 5C, premiera iPhone 5S

Premiera iPhone 5C i iPhone 5S

Apple zaprezentowało nowe modele iPhone 5C i iPhone 5S

fot: mat. prasowe

Najważniejszą premierę Apple w tym roku mamy już za sobą. Zaprezentowano na niej sporo rzeczy, które zapowiadają kolorowe święta w tym roku.

iOS 7

Pierwszym tematem poruszonym na prezentacji w Californii była aktualizacja systemu urządzeń od Apple. iOS 7 zerwie na dobre z tradycyjnym wyglądem systemu, który towarzyszył iPhone’om od początku. Nowa odsłona będzie bardziej kolorowa, czytelniejsza dzięki nowym rozmiarom ikon, grafik oraz wielkości czcionki. Pojawia się również główny panel, z którego jednym ruchem palca możemy zarządzań większością ustawień telefonu.

Premiera iOS 7 już niedługo, bo 18 września bieżącego roku. Urządzenia, które ją otrzymają to:

  • iPhone 4 oraz nowsze
  • iPad 2 oraz nowsze
  • iPad mini
  • iPod touch piątej generacji

 

iPhone 5C

iPhone 5C

Potwierdziły się plotki dotyczące prezentacji dwóch nowych smartfonów podczas wydarzenia. Pierwszy z nich to iPhone 5C. Wyróżnia się bardzo kolorowymi, tylnimi panelami. Są wykonane z wysokiej jakości plastiku i stanowią jeden, spójny element. Wszystko będzie doskonale spasowane i będzie oddawać Applowskie przywiązanie do jakości wykonania. Dostępne kolory to zielony, niebieski, żółty, czerwony oraz biały.

Dla modelu iPhone 5C przygotowano zestaw wielu pokrowców, także plastikowych, które będą dostępne w wielu kolorach. Apple zachęca do zestawiania kontrastujących ze sobą kolorów obudowy i ochraniaczy by uwydatnić barwy. Oczywiście każda obudowa jest warta 30$ a Apple zachęca kupujących do posiadania więcej niż jednej.

Pod względem funkcjonalności prezentacja była dużym zaskoczeniem. iPhone 5C ma zastąpić zeszłoroczny model, iPhone 5. Tym samym Apple zaburza system „zeszłoroczny model to tańszy iPhone”. Model 5C posiada identyczne podzespoły jak model iPhone 5. Jedyne różnice to brak prestiżowego aluminium w obudowie, trochę większa bateria i minimalnie lepsza optyka głównego aparatu oraz nowej jakości kamera przednia.

Telefon będzie dostępny u operatorów w cenach odpowiednio 99$ za wersję 16 GB i 199$ za wersję 32 GB (z umową u operatorach na okres dwóch lat).

iPhone 5C będzie dostępny w naszym kraju w okolicach grudnia.

 

iPhone 5S

iPhone 5S

Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć głównej gwiazdy, czyli nowego smartfona klasy premium. iPhone 5S, bo tak nazywa się następca iPhone 5, z zewnątrz nie będzie się wyróżniać niczym szczególnym. Nastąpiła zmiana dostępnych kolorów: biały, złoty oraz czarny (nazwany teraz space gray).

Główne zmiany jak zwykle miejsce pod ekranem. Telefon napędza zupełnie nowy procesor A7, który ma być 40 razy szybszy od pierwszego iPhone’a. Wspierać będzie go także nowy procesor graficzny, który będzie aż 56 razy szybszy od pierwowzoru. Nowa, 64 bitowa architektura jednostki także jest sporą rewolucją. Co to oznacza dla klientów?

Telefon będzie znacznie szybszy dzięki nowym rozwiązaniom. Będzie również bardziej energooszczędny, umiejętnie korzystając z trochę większej baterii jaką miał iPhone 5. Do użytku oddano także „procesor wspierający” M7, który będzie non stop zbierać informacje z czujników telefonu. iPhone 5S ma być nowym, nieodłącznym kompanem w walce o lepsze, zdrowsze życie, wykorzystując przy tym przygotowane dla niego aplikacje jak Nike+.

Aparat

iPhone zawsze mierzył wysoko jeśli chodziło o jakość wykonywanych zdjęć. I tym razem doczekaliśmy się sporych zmian na lepsze. Optyka uległa przemianie – bardziej czuła, lepiej radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia oraz ma dorównywać lustrzankom cyfrowym.

Magia Apple ukryta w oprogramowaniu nowego aparatu będzie automatyzować wszystkie zawiłe procesy. Telefon będzie teraz wykonywać kilka zdjęć, które w międzyczasie będą analizowane, obrabiane i wybierane tylko te, które są najostrzejsze. Nasycenie barw i ich naturalność także ulegną poprawie dzięki zastosowaniu nowej, podwójnej lampy LED doświetlającej. Obecnie większość telefonów posiada lampy błyskowe, które świecą jedynie ostrym, białym światłem zabijającym naturalne kolory. System diod LED od Apple może się dostosować do natężenia światła z otoczenia i dopasować barwę jednym z tysiąca odcieni, który jest neutralny dla koloru fotografowanych elementów.

Funkcja filmów wideo także uległa poprawie. Możliwość nagrywania spowolnionych filmów w szybkości 120 klatek na sekundę, co jest imponującym wynikiem. Standardowe filmy nagramy w jakości 720p z szybkością 120 klatek, natomiast filmy Full HD 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w wydaniu Apple to nie tylko opakowanie smartfonów w aluminium i zaoferowanie dokupienia dodatkowych, gumowych ochraniaczy. W nowej wersji iPhone 5S dostaniemy do dyspozycji wbudowany czytnik linii papilarnych wraz z usługą Touch ID. Czujnik jest schowany w głównym przycisku Home i charakteryzuje się wysoką czułością. W rezultacie możemy odblokować telefon krótkim przyłożeniem palca. Zakupy przez telefon także zyskają na bezpieczeństwie – zakupy w sklepie iTunes będzie można potwierdzać także za pomocą czytnika linii papilarnych.

Informacje dotyczące odcisku palca nigdy nie są nigdzie wysyłane i przetwarzane w chmurze. Wzór jest zapisany w postaci kodu na procesorze A7 i możne zostać odczytany tylko przez usługę Touch ID.

Preorder tej wersji telefonu zacznie się 20 września w wybranych krajach z zamiarem rozszerzenia oferty do grudnia tego roku. Cena przy umowie z operatorem będzie przedstawiać się następująco: 199$ za wersję 16 GB, 299$ za wersję 32 GB oraz 399$ za wersję 64 GB pamięci wewnętrznej.

Autor: pjaczewski

Zdjęcia: mat. prasowe

Publikacja: 10.09.2013, Aktualizacja:

Zobacz również