szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Nowy kolorowy iPhone we wrześniu w sklepach?

Kolorowy iPhone już we wrześniu?

Apple szykuje coś wielkiego na czas jesieni w tym roku. Czy poza premierą iOS 7 zobaczymy iPhone'a w wielu kolorach?

Tagi: Apple, iOS 7, iphone, iPhone 5C, iphone 6, kolorowy iphone

Plastikowy iPhone

Już niedługo do naszych rąk może trafić tańsza wersja iPhone'a

fot: fot. gsmarena.com

Wszystko na to wskazuje: doniesienia analityków rynku, firmy produkujące podzespoły oraz coraz liczniejsze przecieki. Jak przedstawia się tańszy smartfon od Apple?

W ciągu ostatnich tygodni w sieci ukazało się wiele grafik i plotek przedstawiających możliwy wygląd budżetowego iPhone z plastikową obudową. O ile informacje dotyczące podzespołów nie są do końca zgodne to zdjęcia i ostatnio nagrane filmy przedstawiają obudowę wyglądającą na prawdziwą.

Na zdjęciach prawdopodobne obudowy nie prezentują się źle. Kolory są soczyste i przykuwają wzrok, wymiary nawiązują do standardów wyznaczonych przez wieloletnie projekty Apple. Możemy się także spodziewać, że obudowa z logo Apple będzie również bardzo dobrej jakości. Czy klienci pójdą po plastikowego iPhone’a?

Plastikowy iPhone

Czy Apple tego potrzebuje?

Biorąc pod uwagę armię smartfonów napędzanych androidem, które cieszą się popularnością pomimo braku aluminium – zdecydowanie tak. Użytkownicy szukają połączenia dostępności, szybkości, niezawodności w dobrze wyglądającej, przyzwoicie wykonanej obudowie. Nie da się ukryć, że u Apple design zawsze był jedną z główny kart przetargowych.

Tańsza wersja iPhone’a byłaby odpowiedzią na potrzeby konsumentów. Niższa cena, wysoka jakość i wygląd zbliżony do flagowego smartfona. Jedyna wątpliwość związana z projektem wejścia na teren tańszych telefonów to pytanie: jak dużo konsumentów sięgnie po mniej prestiżową wersję iPhone’a? Do tej pory cena oraz aluminiowa obudowa była murem odcinającym produkty Apple od „zwykłych” odpowiedników konkurencji.

Plastikowy iPhone

Jedną z cech plastikowej obudowy, rozwiązania często wyśmiewanego przez Apple u konkurentów, miałby być wachlarz dostępnych kolorów. Można się doszukać tutaj nawiązania do bardziej kolorowej odsłony systemu iOS 7, która zostanie oficjalnie opublikowana na jesieni tego roku. Do tej pory multikolorowa oferta cieszyła się dobrym powodzeniem u takich producentów jak Nokia czy Samsung.

Kolejnym bodźcem do prac nad nowym, tańszym telefonem wypełniającym niszę nienaruszoną do tej pory przez Apple jest fakt, że użytkowników wybierających „budżetowe” wersje smartfonów jest znacznie więcej. Wystarczy spojrzeć na rynek Chiński, gdzie Apple zajmuje dopiero siódme miejsce pod względem sprzedaży i udziału w rynku na poziomie 4.8%. Został tam wyprzedzony przez takich producentów jak Samsung, Lenovo, Yulong, ZTE, Huawei oraz Xiaomi. Wprowadzenie do portfolio tańszego telefonu charakteryzującego się wysokim wykonaniem i zapleczem usług Apple może być momentem zwrotnym, który pozwoli zawalczyć o portfele tak wielkich rynków jak Chiny.

Plastikowy iPhone

Czy Apple odniesie sukces?

Za producentem takich rzeczy jak iPhone, iPad czy komputerów Mac stoi ogromna rzesza fanów, który już mają produkt Apple lub czekają na uzbieranie odpowiedniej kwoty by dokonać zakupu. Tańszy iPhone może pomóc rozbudować bazę klientów o kolejne tysiące, może nawet miliony. Z drugiej strony przez tańszy produkt w portfolio Apple może stracić trochę na wizerunku producenta urządzeń „premium”.

Miejmy nadzieje, że wszystko dobrze się ułoży i nie skończy się to jak historia innego giganta. Na podstawie zdjęć z nowej wersji iOS 7 możemy zauważyć, że efekt „zamrożonego szkła” jest wszechobecny w nadchodzącej aktualizacji systemu Apple. Początkiem końca chwały Microsoftu był ten sam efekt, który był lansowany przy premierze najmniej lubianej wersji systemu w historii – Windows Vista.

Autor: pjaczewski

Zdjęcia: fot. gsmarena.com

Publikacja: 01.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również