szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Zbliża się premiera nowego iPhone'a

Nowy iPhone już we wrześniu

Jesień to czas, gdy coroczny event organizowany w Cupertino odsłania przed kolejne smartfony z logiem Apple. Wiemy już którego dnia będziemy śledzić to wydarzenie.

Tagi: Apple, iOS, iphone 5, iPhone 5C, iphone 5s, iphone 6, premiera

Nowy iPhone

Iphone 5s

fot: SPIGEN SGP

10 września, czyli dwa dni wcześniej niż rok temu Tim Cook wraz ze świtą zaplanował ujawnienie nowego modelu smartfona, który póki co jest owiany lekko dziurawą zasłoną tajemnicy. Do tej pory pojawiło się wiele informacji i zdjęć, które zgodnie pokazują wygląd nowego iPhone’a.

Poza premierą flagowego telefonu pod nazwą 5S spodziewamy się również prezentacji budżetowych wersji iPhone’ów, które miałyby zasilić portfolio firmy założonej przez Steve’a Jobsa i pomóc w walce z armią tanich, plastikowych telefonów zarządzanych Androidem. Samo istnienie telefonu o nieoficjalnej nazwie iPhone 5C (zapewne oznaczające słowo „Color”) zostało potwierdzone przez liczne zdjęcia, filmy oraz plotki pochodzące od firm zaopatrujących Apple w komponenty. Design telefonu nawiązuje do tradycji zachowania ascetycznej elegancji i funkcjonalności, zastępując wykorzystywane do tej pory szkło i aluminium poliwęglanem. Samo wykorzystanie plastiku to nie koniec zmian, ponieważ rozszerzenie gamy kolorów dostępnej przy wyborze obudowy też będzie nowym krokiem w historii Apple.

Do tych źródeł dołączył ostatnio producent SPIGEN SGP, produkujący ochronne obudowy dla smartfonów różnych producentów, w tym Apple. Wystawił on na aukcji na Amazon.com obudowy dla iPhone’a 5C, które będą dostępne tuż po oficjalnej premierze. Wygląd zaprezentowanych renderów pokrywa się ze wcześniejszymi zdjęciami które wyciekły do sieci.

Prawdopodobnie tak będzie wyglądać iPhone 5C

Jeśli chodzi o różnicę między iPhone 5 i iPhone 5S to raczej nie doczekamy się zmian wizualnych. Pod względem parametrów technicznych istnieje garść niepotwierdzonych informacji, która może się sprawdzić w przypadku modelu 5S. Według doniesień prestiżowa wersja 5S miałaby być zaopatrzona we wbudowany czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku Home. Na przestrzeni ostatniego miesiąca pojawiły się informacje, że chęć wykorzystania tej technologii i problemy związane z jej produkcją na tak wielką skalę mogą mocno ograniczyć dostępność nowego smartfona po premierze lub nawet ją opóźnić. Dzięki komunikatowi od Apple o dacie eventu wiemy już, że już za niecały miesiąc będzie miała miejsce prezentacja.

Drugą bardzo ciekawą plotką jest domniemane zwiększenie przekątnej ekranu w modelu 5S z 4 cali do 4.3 cala, próbując nadążyć za rosnącymi konkurentami  z Androidem i za potrzebami konsumentów.

Czy doczekamy się tak szybkich zmian od Tima Cooka? Przekonamy się już 10 września.

Autor: pjaczewski

Zdjęcia: SPIGEN SGP

Publikacja: 13.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również