szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Samsung stawia już nie tylko na smartfony

Pierwszy Smartwatch od Samsunga

Pierwszy gadżet na rękę z przedrostkiem "smart" nadejdzie od Samsunga. Sprawdź co smartwatch ma do zaoferowania.

Tagi: Galaxy Gear, galaxy note, IFA, Samsung, smartwach, smartwatch

Smartwatch Galaxy Gear

Galaxy Gear - obrazek koncepcyjny

fot: sammobile.com

Od dłuższego czasu możemy śledzić informacje dotyczące pojawienia się smart-zegarków, dzięki którym korzystanie ze smartfonów będzie jeszcze wygodniejsze. Zbliżające się targi IFA w Berlinie rozwiązały język pani Lee Young-hee, zajmującej w Samsungu stanowisko wiceprezesa.

Galaxy Gear, bo tak będzie nazywać się pierwszy smartwatch w historii, zostanie zaprezentowany 4 września na targach w stolicy naszego zachodniego sąsiada.

Jakie wartości będzie ze sobą wnosił taki zegarek? Podczas wywiadu Young-hee zapowiedziała, że będzie to urządzenie wyposażone w dotykowy ekran, czerpiący informacje z posiadanego smartfona. Niestety tym razem nie doczekamy się elastycznego ekranu. Taka technologia wymaga jeszcze prac i projekty w nią wyposażone są cały czas opracowywane. Na poniższym filmie widać jak dobrze spisałaby się ta technologia, gdyby spiąć brzegi ekranu w formie bransoletki.
Podczas dalszego wywiadu Lee Young-hee odpowiedziała szczegółowo na pytanie dotyczące funkcji urządzenia: „Urządzenia [Galaxy Gear] będzie rozszerzy i wzbogaci dotychczasowe doświadczenia związane z użytkowaniem smartfonów na wiele sposobów. Wskaże nowy kierunek w trendzie komunikacji urządzeń smart między sobą. Jesteśmy pewni, że Gear będzie znaczącym krokiem na tym rynku”.

Na pytanie na temat przyszłości gadżetów – w tym smart-zegarków – wyposażonych w technologię elastycznych wyświetlaczy OLED Lee odpowiedziała jedynie zdawkowo, że „jesteśmy w posiadaniu patentów, które definiują przyszłe urządzenia do ubioru. Póki co są to jedynie pomysły na przyszłe produkty”.

Dla kogo skierowany jest ten produkt? Przede wszystkim do młodych trendsetterów, którzy są bardzo zżyci ze smartfonami i świetnie odnajdują się w nowych technologiach. Fani gadżetów i dużych smartfonów także znajdą zastosowanie dla nowego smartwatcha, zwłaszcza że wraz z premierą Galaxy Gear zostanie zaprezentowany także nowa generacja Galaxy Note.

Galaxy Note 3 jest kolejną fazą ewolucji po zaprezentowanym w 2011 roku Galaxy Note. To dzięki Samsungowi i jego hybrydzie między smartfonem i tabletem pojawiła się nowa nisza rynkowa, która wyznacza trend wyposażania smartfonów w duże, wygodne przy pracy ekrany i wykorzystywanie rysika.

Jak będzie wyglądać nowy produkt z rodziny Galaxy? Funkcjonalność, wygląd oraz cenę poznamy już niedługo, bo 4 września na targach w Berlinie.

Autor: pjaczewski

Zdjęcia: sammobile.com

Publikacja: 27.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...