szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Premiera konsoli Playstation 4

PLAYSTATION 4. Sony zaprezentował następcę konsoli PS3. Ile kosztuje i jak wygląda PS4? [WIDEO]

Premiera Sony Playstation 4 za nami! Wiemy już (prawie wszystko) jak będzie wyglądała nowa konsola koncernu i czym zaskoczy nas następca PS3.

Tagi: cena ps4, gdzie kupić ps4, kiedy w sprzedaży playstation 4, play play station, play station, playstation, playstation 4, playstation 4 cena, playstation 4 zdjęcia, playstation IV, playstation store, playstation3, premiera ps4, ps2, ps3, ps3 sony, ps4

PLAYSTATION 4. Sony zaprezentował następcę konsoli PS3

Nowy Dualschock 4, czyli kontroler nowej konsoli Playstation 4

fot: Sony

Konsolę Playstation 4 będzie można kupić już na Boże Narodzenie 2013! Ile kosztuje PS4 i jak dokładnie wygląda? Tego jeszcze nie wiemy. Znamy natomiast pierwsze ważne specyfikacje techniczne nowej generacji konsoli firmy Sony.

Sony zaprezentowało następcę Playstation 3 na konferencji 20 lutego 2013 w Nowym Jorku. Nowy sprzęt ma przypominać w specyfikacji stacjonarny komputer. Będzie oparty na procesorze X86, posiadać 8GB RAM-u DDR5 i dysk HDD. Ma być to ukłon w kierunku producentów gier. Jedną z nowości będzie zupełnie nowy kontroler DualShock 4. Zachowano charakterystyczny kształt joysticka Sony, jednak pojawi się na nim dotykowy panel oraz czujnik Light Bar, który ma doskonale współpracować z nową kamerą PS4 i dokładnie ustalać aktualne położenie kontrolera.

Kolejną nowością, którą koncern przedstawił na konferencji prasowej jest przycisk Share. Dzięki niemu będzie można pochwalić się swoimi osiągnięciami i grafikami czy plikami wideo na Ustream lub Facebooku. Zresztą producent zapewnia, że PS4 będzie najbardziej społecznościową konsolą, jaka będzie dostępna na rynku. Będzie można m.in. sprawdzać w co aktualnie grają nasi znajomi i podglądać ich rozgrywki na żywo!

Jakie gry będą dostępne na Playstation 4? To jeszcze pozostaje tajemnicą. Producent zdradził jednak, że właściciele PS4 zagrają m.in. w kultowe Diablo III także na swojej nowej konsoli! Dotychczas plotkowało się, że gra będzie dostępna na PS3.

Nie znamy natomiast dotąd wyglądu jednostki centralnej PS4. Ta ma być zaprezentowana w najbliższym czasie. Nieznana pozostaje także cena Playstation 4. The Times powołując się na wiarygodne źródła napisał, że PS4 ma być tańsza (!) od swojego poprzednika! Z innych informacji wynika, że przedpremierowy zakup PS4 będzie wydatkiem rzędu 1900 złotych.

Zobacz film promocyjny PS4:
Autor: SuDeK

Zdjęcia: Sony

Publikacja: 20.02.2013, Aktualizacja:

Zobacz również