szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Prezenty komunijne mają być przede wszystkim pamiątką

PREZENTY NA KOMUNIĘ. Czego nie dawać dziecku w prezencie komunijnym?

Nie wiesz, jaki kupić prezent na komunię? A może masz wiele pomysłów i nie wiesz, co będzie pasować na taką okazję? Skorzystaj z naszych rad. Sprawdź, czego nie wypada podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Tagi: co kupić na komunię, czego nie dawać na komunie, czego nie dawać w prezencie komunijnym, jaki prezent dla chłopaka na komunię, komunia święta, nietrafione prezenty, pierwsza komunia święta, prezent dla dziewczynki na komunię, PREZENTY NA KOMUNIĘ

PREZENTY NA KOMUNIĘ. Czego nie dawać dziecku w prezencie komunijnym?

fot: Krzysztof Zasuwik

Komunia Święta jest wydarzeniem, które od lat wiąże się z tradycją wręczania dzieciom kosztownych prezentów. Wielu dorosłych zadaje sobie wtedy pytanie: co kupić na prezent na komunię dla chrześniaka lub chrześnicy? Jeżeli właśnie stoisz przed takim dylematem, skorzystaj z naszych rad i zobacz, jaki prezent nie nadaje się, aby wręczyć go dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Przeczytaj też: PREZENTY na Komunię Świętą: Gdzie kupić ręcznie robione kartki komunijne?

Modne prezenty na komunię?

Pamiętajmy, aby okazja do otrzymania prezentów nie przysłoniła duchowego doświadczenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Warto, wybierać podarunek, który z jednej strony będzie atrakcyjny dla dziecka, a jednocześnie będzie symbolizował ten ważny moment. Namiętne prezentowanie dzieciom na komunię zegarków czy rowerów przeszyło już do lamusa. Dzisiaj upominki na komunię są bardziej wymyślne - gadżety komputerowe, skutery, quady i... nieśmiertelna złota biżuteria. To tylko niektóre propozycje z listy modnych prezentów na komunię.

Na co się zdecydować? Jednoznaczna odpowiedź nie jest prosta. Warto chyba przyjąć zasadę, że prezent na Pierwszą Komunię Świętą ma być pamiątką. Nie musi kosztować fortuny. Ważne, żeby przypominał dziecku o tym ważnym dniu.

W myśl tej zasady można sobie odpuścić kupowanie ubrań. Nawet najładniejsza bluzka, sukienka czy spodnie, będą cieszyć tylko do czasu, gdy dziecko z nich nie wyrośnie.

Żywa maskotka w prezencie na komunię?

Zwierzęta również nie są trafionym prezentem. Co gorsza mogą przysporzyć problemów. Dlatego, jeśli decydujemy się na kupienie na prezent na komunię domowego zwierzątka, na pewno trzeba taką decyzję skonsultować z rodzicami. To jest dobre wyjście także z punktu widzenia rozłożenia odpowiedzialności, w przypadku ewentualnych problemów z pupilem w przyszłości :-)

Skoro jesteśmy przy zwierzętach - nie najlepszym prezentem na komunię są również maskotki, różnego rodzaju zabawki oraz figurki, które można zaliczyć do prezentów niepraktycznych i raczej mało wyjątkowych.

Zobacz także: PREZENTY NA KOMUNIĘ dla chłopca: Co kupić w prezencie na Komunię Świętą?

Biżuteria jako prezent na komunię?

W kwestii wyboru prezentu na komunię dla dziewczynki warto dobrze przemyśleć pomysł podarowania pierścionka. Dlaczego? Ze względu na rozmiar. Jeżeli wybierzemy wielkość, którą nasza chrześnica będzie mogła nosić teraz, to pewnie nie nacieszy się nim długo, bo tylko do czasu, gdy będzie na nią pasował. Z kolei kupienie pierścionka z myślą o przyszłości jest wielce ryzykowne. W dniu komunii świętej taka dziewczynka nie będzie mogła się nim cieszyć i będzie musiała do takiego prezentu dorosnąć. A jak już będzie na nią pasował, to też nie mamy gwarancji, że będzie zadowolona, bo wraz z wiekiem może zmienić się moda i gust obdarowanej.

Wybranie prezentu zawsze jest problematyczne. Aby dyplomatycznie wybrnąć z takiej sytuacji, na Pierwsza Komunię świętą zawsze najbezpieczniej podarować pieniądze. Niezależnie od kwoty, jaką damy, dziecko może wówczas samo wybrać i kupić prezent, który przyniesie mu największą radość.

Zobacz także: PREZENTY NA KOMUNIĘ dla dziewczynki! Co kupić w prezencie na Komunię Świętą?

Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

Publikacja: 07.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
KOMUNIA ŚWIĘTA: Fryzury komunijne, buty i sukienki na komunię, prezenty i życzenia komunijne! Poradnik Glamki.pl
KOMUNIA ŚWIĘTA: Fryzury komunijne, buty i ...

Zastanawiasz się, jak uczesać dziecko na Komunię Świętą? Gdzie kupić ładne i niedrogie sukienki komunijne? Jaki prezent kupić dziewczynce z okazji Komunii Świętej? Jakie sklepy mają największą ofertę dziecięcych zegarków? A może ...

PREZENTY NA KOMUNIĘ dla dziewczynki! Co kupić w prezencie na Komunię Świętą?
PREZENTY NA KOMUNIĘ dla dziewczynki! Co ...

Wybór prezentu na Komunię Świętą dla dziewczynki nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, gdy nie jesteś chrzestnym. W obowiązku rodziców chrzestnych jest kupienie dziecku roweru, komputera czy złotego medalika. Podpowiadamy, jaki prezent ...