szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Apple zaprezentował swój nowy telefon. iPhone 5 już dostępny w Polsce.

Rewolucja od Apple. Nowy iPhone 5 już w Polsce!

Warto było czekać. Nowy iPhone od Apple sprawia, że nawet nie będąc gadżeciarą, zapragniesz go mieć. Poznaj nowego iPhone’a 5!

Tagi: iphone 5, iphone 5 cena, iphone 5 polska, nowy iphone

iPhone 5

Nowy iPhone 5 już w Polsce

fot: Apple

12 września, tradycyjnie w San Francisco odbyła się konferencja, na której zaprezentowany został najbardziej pożądany i wyczekiwany telefon na świecie – iPhone 5. Dotychczas wszelkie nowinki od Apple były dostępne w Polsce dopiero po zadomowieniu na zagranicznym gruncie.

W tym roku, Polska jest jednym z 22 krajów, do których nowy iPhone dotrze już 23 września, czyli zaledwie dwa dni po światowej premierze. Cena nowego telefonu nie jest jeszcze znana, nie wiadome jest również to, czy i na jakich zasadach operatorzy telefonów komórkowych wprowadzą nowego iPhone’a do swoich ofert.

Co nowego w iPhonie 5?

Czy różni się nowy iPhone od dotychczas oferowanych modeli telefonów Apple? Producent chwali się przede wszystkim tradycyjnym zmniejszeniem wagi i rozmiaru telefonu. Nowy iPhone jest cieńszy od poprzedniego modelu o 18 procent i jest lżejszy aż o jedną piątą. Ma grubość 7,6mm i mieści nowy, 4 – calowy ekran Retina o rozdzielczości większej, niż kiedykolwiek. Poprawione zostało to, co jest bolączką każdego, kto ma szczęście posiadać iPhone’a – czas pracy baterii, łączność bezprzewodowa ma teraz większą szybkość, tak jak czas reagowania telefonu.

Procesor jest dwukrotnie szybszy, co powoduje, że aplikacje, programy, maile i strony internetowe wczytują się ze zdwojoną prędkością. Nowy iPhone jest jak zawsze perfekcyjny w kwestii designu. Jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym oraz biało srebrnym, a jego obudowa łączy anodyzowane aluminium ze ściętymi krawędziami o brylantowym szlifie i szklanymi intarsjami, przez co wygląda raczej jak biżuteria, niż telefon.

Philip Schiller, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu, tak wypowiadał się na temat nowego telefonu od Apple:

„iPhone 5 to najpiękniejsze urządzenie konsumenckie, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Upakowaliśmy zdumiewająco dużo innowacji i zaawansowanych technologii w cienkim i lekkim, przypominającym klejnot urządzeniu, które oferuje 4-calowy ekran Retina, niezwykle wydajny procesor A6, ultraszybką łączność bezprzewodową i jeszcze dłuższy czas pracy na baterii. Wierzymy, że klienci je pokochają”.

W to nie wątpimy, ciekawe tylko czy z równą sympatią zareagują na jego ceny.

Autor: PN

Zdjęcia: Apple

Publikacja: 17.09.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...