szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Sprawdź najbardziej kobiece aplikacje na smartfony

Kobiece aplikacje w smartfonie. Co warto zainstalować na swoim telefonie?

Każdy znalazł się choć raz w sytuacji, w której życzyliśmy aby smartfon pomógł nam rozwiązać problem. Na szczęście, dzięki kreatywności programistów można przemienić smartfony w prawdziwe kombajny pod względem funkcji. Przyjrzeliśmy się najbardziej kobiecym aplikacjom na telefony!

Tagi: Android, android aplikacje, aplikacje, aplikacje dla kobiety, Google Play, HTC, Huawei, kobiece aplikacje, kobiece gadzety do telefony, LG, nowe aplikacje, Samsung, smartfon, Sony, użyteczne

LG Nexus 4

fot: Materiały Prasowe

W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy aplikacje, które mogą ułatwić życie w trudnych chwilach. Nieważne czy zgubiłyście samochód, drogę czy zapomniałyście o czymś ważnym. Poniżej przedstawiamy aplikacje, dzięki którym smartfon z Androidem stanie się partnerem w trudnych sytuacjach.

Find My Car

Jest to przyjemny program, dzięki któremu można zapisać współrzędne danego miejsca i otrzymać wskazówki jak do niego wrócić. Zapchany parking, urocza uliczka czy ciekawa kawiarenka – w tych oraz wielu innych przypadkach aplikacja będzie pomocna.

Dodatkowe funkcje jak dzielenie się swoją lokacją czy wysłanie awaryjnego SMSa z danymi GPS rozwijają wachlarz sytuacji, w których może okazać się przydatna.

Jakdojade.pl

Chyba każdy polak z dostępem do internetu zna stronę, dzięki której planowanie podróży komunikacją miejską jest banalnie proste i mniej stresujące. Mobilna aplikacja posiada dostęp do bazy rozkładów zarówno największych miast jak i tych mniejszych. Jakdojade.pl obsługuje takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Szczecin, Toruń, Poznań, Olsztyn i wiele innych.

Kalendarz miesięczny

Jak nazwa wskazuje kalendarzyk (na Google Play też pod nazwą Period Tracker) pozwala na śledzenie cyklu i zapisywanie informacji w jednym miejscu. Aplikacja pozwala na gromadzenie takich danych jak początek i koniec okresu, nastroje, temperatura, objawy, waga, zbliżenie, test owulacyjny, termin brania pigułki czy dodanie zwykłej notatki z własną uwagą. Wszystko to opakowane w intuicyjny interfejs, możliwość przechowywania i współdzielenia zapisanych danych w chmurze lub innych urządzeniach. Dodatkowym plusem wyróżniającym ten tytuł na tle konkurencji jest możliwość zabezpieczenia aplikacji hasłem.

Waze

Waze to odpowiednik Facebooka dla zmotoryzowanych. Jest to nawigacja, w której dane z drogi są wspierane przez aktywność innych użytkowników. Wazerowicze mogą oznaczać blokady dróg, remonty nawierzchni, punkty pomiaru prędkości przez policję, wypadki czy inne wydarzenia, które utrudniają życie na polskich drogach. Aplikacja spisuje się bardzo dobrze o czym świadczy uwaga takiego giganta jak Google – według informacji z sieci jest możliwe, że już niedługo Waze przejdzie pod skrzydła ojca Androida.

TrackID

Apka TrackID ma wieloletnią historię. Dawniej występowała jedynie na telefonach Sony Ericsson. W dzisiejszych czasach darmowych aplikacji Sony chce promować swoje produkty i zdecydowało się udostępnić program szerszej publiczności.

TrackID to aplikacja do odnajdywania tytułów muzyki, która nam się podoba i zapadła w pamięć. Dzięki długoletniemu doświadczeniu szybko i celnie znajduje utwory.

Ceneo

Każdy uwielbia chodzić na zakupy. A jak wiadomo – co sklep to inna marża i inna cena. Porównywarka cen ceneo.pl wypuściła własną aplikację, która pozwala właścicielom smartfona na wyszukiwanie tańszych sklepów z artykułem, który zeskanowali.

Aplikacja obsługuje zarówno manualnie wstukiwane hasła jak i skanowanie kodów kreskowych.

Dropbox

Dropbox jest jednym z wielu programów pozwalających na przechowywanie danych w „chmurze”. Pliki, zdjęcia czy dane niektórych aplikacje mogą spokojnie spoczywać na serwerach lub być współdzielone na pozostałych urządzeniach.

Aplikacja posiada możliwość dzielenia się plikami z wybranymi osobami przez wysłanie bezpośredniego linka.

Wifi File Transfer

Przesyłanie danych na telefon może się odbywać trzema sposobami. Pierwszy - szybki sposób - to kabel, który trzeba mieć zawsze przy sobie w torebce lub liczyć na to, że ktoś inny go ma. Drugi - wolny sposób - to przesyłanie plików za pomocą aplikacji do „chmury”, a później czekanie aż z serwerów zostanie ściągnięty na pamięć telefonu.

Ale jest też trzeci sposób – przesyłanie plików bezpośrednio z komputera do telefonu przez router. Zero kabli, zero zewnętrznych serwerów. Wystarczy podłączyć się do bezprzewodowej sieci, wpisać w pasek przeglądarki adres IP wygenerowany przez aplikację w telefonie i zrobione! Można przerzucać nawet całe foldery wprost na pamięć smartfona.

Autor: pjaczewski

Zdjęcia: Materiały Prasowe

Publikacja: 15.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...