szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Blond piękność: Gwen Stefani

Urodzona w październiku: GWEN STEFANI

Nuciłyście kiedyś Don't speak? Za ten i wiele innych genialnych hitów odpowiada Gwen Stefani z zespołu No Doubt. Gwen to kolejna barwna postać, której historię poznacie lepiej w serwsie Glamki.pl.

Tagi: cool gwen stefani, gwen stefani, gwen stefani lyrics, gwen stefani songs, gwen stefani video, just a girl, no doubt, październik

Urodzona w październiku: GWEN STEFANI

Gwen Stefani, filar zespołu No Doubt to jedna z najpopularniejszych współczesnych wokalistek

fot: BULLS

3 października 1969

Gwen Renèe Stefani urodziła się w Kalifornii i już jako osiemnastoletnia dziewczyna założyła ze swoim bratem znany zespół No Doubt, który zadebiutował w 1991 roku.

Debiutancki album No Doubt sprzedawał się w zaskakująco dużych ilościach. Największym hitem zespołu była piosenka Don’t Speak oraz Just a Girl. Jako wokalistka No Doubt Gwen Stefani przez osiem lat pozostawała w związku z basistą zespołu Tonym Kanalem. Niestety, związek rozpadł się. Gwen bardzo przeżyła rozstanie. Efektem jej przeżyć jest piosenka Don’t Speak. Utwór odniósł ogromny sukces. W 1995 roku poznała wokalistę grupy Bush, Gavina Rossdale'a.

Kolejne dwa albumy, Return of Saturn z 2000 roku oraz Rock Study (2001 r.), nie powtórzyły sukcesu pierwszych płyt.

Stefani angażowała się w inne muzyczne projekty. Jednym z nich było nagranie piosenki South SideMobym. Gwen zasłynęła także piosenką Let Me Blow Ya Mind, która stworzyła razem z Eve. W 2002 roku artystki otrzymały za nią nagrodę Grammy. W 2004 roku zespół No Doubt zawiesił swoją działalność. W listopadzie tego samego roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta Gwen - Love. Angel. Music. Baby. Album promował singiel What You Waiting For? Przy pracy nad materiałem do płyty pomagały jej prawdziwe gwiazdy muzyki popularnej, takie jak: Dr. Dre, Eve czy Linda Perry z grupy 4 Non Blondes.

W trakcie przerwy w działalności No Doubt, jego wokalistkę mogliśmy podziwiać także na wielkim ekranie. Gwen pojawiła się w kinowym przeboju Aviator Martina Scorsese.

Gwen nie poprzestała na jednym solowa krążku. Sukces jej pierwszego projektu zmobilizował artystkę do wydania drugiej płyty. Dwa lata po solowym debiucie wydała The Sweet Escape z tytułowym przebojem nagranym z Akonem. Krążek miał swoją premierę 4 grudnia 2006 roku i znalazło się na nim 12 kompozycji.

W 2012 roku No Doubt powrócili z nowym albumem Bathwater.

Gwen Stefani to nie tylko symbol przebojowej muzyki, ale i ciekawego stylu. Lubi modę i potrafi się nią bawić, inspirując innych. Mimo swojego ekspresyjnego, mocnego stylu zawsze udaje się jej pozostać jednocześnie bardzo kobiecą. Próbuje także swoich sił jako projektantka.

Prywatnie jest szczęśliwą matką i żoną. W 2002 roku wyszła za mąż za Gavina Rossdale'a, z którym ma dwóch synów.

Autor: Daria

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 23.10.2012, Aktualizacja:

Zobacz również