szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Katy Perry

Urodzona w październiku: KATY PERRY

Katy Perry - prawdziwa fabryka hitów znana z takich przebojów jak I Kissed a Girl czy Hot n Cold. Współpracowała ze Snopp Doggiem i Timbalandem. Kocha modę i zaraża innych swoim niepowtarzalnym stylem.

Tagi: katy perry, Katy Perry Hot n cold, Katy Perry if we ever meet again, Katy Perry Last friday night, Katy Perry part of me, Katy Perry piosenki, Katy Perry Timbaland, Katy Perry wide awake, Timbaland if we ever meet again

Urodzona w październiku: KATY PERRY

Katy Perry to barwna postać świata muzyki znana takich hitów jak Hot n Cold czy I Kissed a Girl

fot: www.katyperry.com

25 października 1984

Katheryn Elizabeth Hudson znana jako Katy Perry. Amerykańska piosenkarka oraz autorka tekstów. Na rynku muzycznym zrobiło się o niej głośno za sprawą piosenki I Kissed a Girl. Urodziła się w Kalifornii, jako drugie dziecko pastora kościoła ewangelickiego. Ma młodszego brata i starszą siostrę. Już jako mała dziewczynka rozpoczęła naukę śpiewu. W dzieciństwie śpiewała w chórze kościelnym. Słuchała muzyki gospel, ponieważ... każda inna była zabroniona w jej domu. Na poważnie muzyką zaczęła się interesować dopiero będąc w liceum. W 2001 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany po prostu Katy Hudson. Niestety, nie odniósł on sukcesu. Piosenkarka była kojarzona z aktorką Kate Hudson, dlatego, Katy postanowiła zmienić nazwisko na panieńskie matki – Perry. Od tego momentu skupiła się wyłącznie na śpiewaniu.

W 2008 roku Katy Perry zaprezentowała swój kolejny singiel I Kissed a Girl, który wreszcie przyniósł jej upragniony sukces. Utwór przez długi czas zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów. Kolejny jej hit Hot n Cold także spodobał się jej fanom. Później Katy pojawiła się także gościnnie na płycie Timbalanda w utworze If We Ever Meet Again. Perry jest autorką dwóch albumów:

One of the Boys - album cieszył się powodzeniem. Sprzedaż płyt rosła pomimo negatywnych opinii krytyków. Pierwszym singlem tego albumu była piosenka I Kissed a Girl, za który Katy była nominowana do nagrody Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance. Kolejną piosenką, która promowała album została Hot n Cold.

Teenage Dream - w 2010 roku Perry ukończyła prace na kolejnym albumem. Jego wydanie poprzedziło wydanie singla California Gurls, który nagrała ze Snoop Doggiem. Utwór także błyskawicznie stał się przebojem. Kolejne single, które promowały album to Teenage Dream i Last Friday Night. W 2012 roku Katy zaproponowała fanom reedycję płyty Teenage Dream, zatytułowaną Teenage Dream: The Complete Confection.

Katy Perry znana jest ze swojego stylu - łączenia ze sobą odważnych kolorów. Nie boi się eksperymentować. Lubi bawić się modą, co możemy zaobserwować w jej teledyskach. Więcej informacji o Katy Perry można znaleźć na stronie www.katyperry.com

Autor: Daria

Zdjęcia: www.katyperry.com

Publikacja: 09.10.2012, Aktualizacja:

Zobacz również