szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Urządzenie łazinki ponad standard

Łazienka ponad standard. Ile kosztuje wykończenie łazienki?

Nowoczesna łazienka to duży salon kąpielowy z wolno stojącą wanną i szlachetnymi materiałami. Ile zapłacimy za takie urządzenie łazienki?

Tagi: gdzie kupić, jak urządzić, łazienka, płytki do łazienki, wanna

Łazienka ponad standard. Ile kosztuje wykończenie łazienki?

Materiały i sprzęty mogą się bowiem znacznie różnić ceną w zależności od standardu, w jakim chcemy urządzić dane pomieszczenie

fot: GABERIT

Projekt wnętrza

Jeśli dysponujemy zasobniejszym portfelem, możemy zlecić projektantowi wykonanie kompleksowego projektu, w którego skład wchodzą: inwentaryzacja, min. dwa projekty koncepcyjne, projekt techniczny, czyli rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, rozmieszczenie punktów elektrycznych, rysunki techniczne sufitów podwieszanych, mebli łazienkowych na zamówienie oraz aranżacja wnętrz – dobór kolorystyki, oświetlenia, a także realistyczne wizualizacje 3D. Ceny takiego projektu wynoszą od 100 do nawet 700 zł za m².

Materiały na ścianę i podłogę

Modne, ale i kosztowne jest wykańczanie podłóg oraz ścian łazienki okładzinami z naturalnego drewna (jest to głównie drewno egzotyczne, np. tek czy iroko) – ceny desek litych zaczynają się od 220 zł za m². W nowoczesnych i ekskluzywnych łazienkach często stosuje się kamień naturalny – marmur lub trawertyn. Wykorzystuje się go na elementy podłóg, okładziny ścian czy do zabudowy wanien i kabin prysznicowych. Za płytki marmurowe o wymiarach 30x30 cm trzeba zapłacić około 200 zł/szt. Dużą popularnością cieszą się także płytki zaprojektowane przez znanych projektantów oraz mozaika szklana.

Prace wykończeniowe

Układanie parkietu to koszt 30 zł za m², montaż desek jest nieco tańszy – za tę usługę trzeba zapłacić około 15-20 zł za m². Za montaż kamienia naturalnego zapłacimy około 80 zł za m². W nowoczesnych łazienkach często źródła światła ukrywa się za zabudową z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu uzyskuje się ciekawy efekt poświaty. Na montaż sufitu podwieszanego trzeba przeznaczyć 40-65 zł za m². Płyty gipsowo-kartonowe o podwyższonej odporności na działanie wilgoci stosuje się również przy zabudowie stelaży instalacyjnych służących do zawieszania misek ustępowych czy bidetów. Koszt takiej zabudowy to 20-25 zł za m².

Sprzęty i montaż

Efektowne są wanny wolno stojące. Dużą popularnością cieszą się modele w stylu retro, na ozdobnych nóżkach – za taką wannę trzeba zapłacić 2000-12 000 zł. Dobiera się do niej wysoką baterię wolno stojącą – trzeba za nią słono zapłacić (ceny baterii renomowanych firm zaczynają się od 2000 zł). Koszt montażu takiej baterii to 100-150 zł. Również wanny z hydromasażem często goszczą w ekskluzywnych łazienkach. Średnie ceny mieszczą się w przedziale 2000-6000 zł. Za montaż takiej wanny trzeba zapłacić 180-300 zł. Montaż stelaży podtynkowych do misek ustępowych, bidetów czy umywalek to około 200 zł.

Meble

Koszt wykończenia łazienki podnosi zamówienie mebli łazienkowych w ekskluzywnym salonie. Za szafkę pod umywalkę wykonaną z litego drewna egzotycznego trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Cenę podnoszą kamienne blaty, ręczne rzeźbienia oraz mosiężne okucia. Nie ma górnej granicy kosztów w przypadku mebli zamawianych u znanych projektantów. W tym przypadku wszystko zależy od naszych preferencji.

Gdzie kupować?

Jeśli dysponujemy zasobniejszym portfelem możemy sobie pozwolić na zakupy w renomowanych salonach sprzedaży, gdzie z reguły wysoka cena daje gwarancję dobrej jakości. Gdy w grę nie wchodzą koszty, materiały wykończeniowe, takie jak kamienie naturalne czy drewno, a także meble łazienkowe oraz armaturę łazienkową można kupować u zagranicznych sprzedawców. Do kosztów zakupu należy wówczas doliczyć opłaty związane z ich sprowadzeniem do kraju. Warto też skorzystać z usług cenionych architektów wnętrz – zwykle współpracują oni ze sprawdzonymi projektantami i producentami, co da nam gwarancję, że nie kupimy kota w worku.

Autor: Beata W

Zdjęcia: GABERIT

Publikacja: 31.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...