szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Drewno w łazience

Łazienka z drewnem w roli głównej

Czy łazienka może być przytulna? Oczywiście! Jednym ze sposobów na „ocieplenie” tego z reguły chłodnego w wyglądzie wnętrza jest wykorzystanie do jego urządzenia elementów wykonanych z drewna.

Tagi: boazeria, drewniane, drewno, drewno w łazience, łazienka

Łazienka z drewnem w roli głównej

Drewno sprawdza się zwłaszcza w pokojach kąpielowych, w których tym materiałem wyznacza się strefę „suchą”, czyli służącą wypoczynkowi i relaksowi po kąpieli

fot: GEBERIT

Łazienka nie musi być cała wyłożona drewnem, wystarczą fragmenty: podłoga, ściany albo obudowa wanny. Przytulny klimat tworzą też drewniane meble i drobiazgi, takie jak mydelniczki, ramy luster i uchwyty.

Drewniane podłogi

Na łazienkowych podłogach zwykle układa się drewniane lite deski lub trójwarstwowe panele. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest komponowanie posadzki z kilku materiałów, na przykład z drewnianych deszczułek wstawianych pomiędzy kamienne płyty. Wybierając drewno do łazienki (i każdego innego pomieszczenia), pamiętaj, aby nie mieszać zbyt wielu gatunków, zwłaszcza jeśli poza fragmentem podłogi czy ściany chcesz wstawić do łazienki także drewniane meble i akcesoria.

Ściany

Ściany łazienki można wykończyć tradycyjną boazerią, tak jak zwykle robi się to w saunach. Jest to dobre rozwiązanie do domów urządzonych tradycyjnie bądź w stylu wiejskim. Coraz modniejsze staje się jednak układanie na łazienkowych ścianach fornirowanych płyt – wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie, dobrze komponują się z kamieniem i powierzchniami lustrzanymi.

Obudowy z drewna

Blaty wokół umywalek czy obudowy wanny wykonuje się najczęściej z najbardziej odpornych na wilgoć egzotycznych gatunków drewna. Jeśli mamy obawy co do funkcjonalności takiego rozwiązania, zamiast obudowywać całą wannę drewnem, możemy poprzestać na drewnianych poręczach, uchwytach i zagłówkach.

Drewniane meble

Dzięki drewnianym meblom wnętrze łazienki będzie wyglądać jak przytulny pokój. Coraz nowocześniejsze, skuteczne w działaniu preparaty do wykańczania drewna sprawiają, że meble i blaty mogą znajdować się nawet w strefach narażonych na częsty kontakt z wodą – jak na przykład okolice umywalki.

Akcesoria z natury

Drewniane mogą być także mydelniczki, deski sedesowe, a nawet same umywalki. Wystarczy kilka takich drobiazgów, aby wyłożone białymi kafelkami wnętrze uczynić bardziej przytulnym i naturalnym. W ekskluzywnych łazienkach spotkać też można drewniane panele prysznicowe czy wanny, są to jednak sprzęty bardzo drogie.

Autor: Małgorzata Nadziejko-Stefanowicz

Zdjęcia: GEBERIT

Publikacja: 13.09.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...