Pokój dla ucznia
Pokoi dziecięcych powinno być tyle, ile mamy pociech. Już kilkulatki potrzebują własnej przestrzeni, im później, tym ta potrzeba staje się silniejsza.

W pokoju ucznia powinno się znaleźć miejsce do zabawy oraz kącik przeznaczony do nauki
Najlepiej z łazienką
Na pokoje dla dzieci powinniśmy wybierać pomieszczenia duże (minimum 10-12 m2) i jeśli to możliwe – z osobną garderobą oraz łazienką. W przypadku malutkich dzieci może się to wydawać zbędne, ale już za kilka lat okaże się bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem dla całej rodziny.
Najważniejsze - miejsce do nauki
W pokoju ucznia bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie miejsce do nauki. Dobrze, jeśli będzie się ono kojarzyło dziecku miło i pozytywnie, ale najważniejsze, aby było wygodne. Biurko nie może być więc zbyt małe – niech ma co najmniej 120 cm szerokości, aby uczeń mógł swobodnie rozłożyć wszystkie książki i zeszyty. Zadbajmy o sprzyjające skupieniu kolory (na przykład stonowane beże) i dobre oświetlenie (pokój powinien mieć dobre oświetlenie światłem dziennym). Praktycznym rozwiązaniem dla pokoju ucznia są biurka z regulowaną wysokością blatu i ergonomiczne krzesła. Konieczne będą też regały na książki. Uczeń to już prawdziwy indywidualista. Warto więc nadać jego pokojowi konkretny zgodny z jego usposobieniem czy zainteresowaniami. Może to być pokój podróżnika, marynarza czy pomieszczenie w stylu retro.
Autor: Małgorzata Nadziejko-Stefanowicz
Zdjęcia: IKEA
Publikacja: 14.09.2012, Aktualizacja:
Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...
Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki. Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...