szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
SPRZĄTANIE W ŁAZIENCE. JAK USUNĄĆ TRUDNE ZABRUDZENIA Z TOALETY?

Sprzątanie w łazience. Czy wiesz jak wyczyścić zacieki, osad i usunąć brzydki zapach z twojej toalety?

Sprzatąnie w łazience nie należy do najprzyjemniejszych zadań, jednak niezywkle ważne jest, żeby zrobić to bardzo dokładnie. W łazience wilgotny i ciepły klimat sprzyja rozwojowi bakterii.

Tagi: łazienka, osad z kamienia, sprzątanie łazienki, toaleta, zacieki

Trudne zabrudzenia w łazience. Czy wiesz jak wyczyścić zacieki, osad i usunąć brzydki zapach z twojej toalety?

Sprzątanie toalety nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

fot: BULLS

Łazienka jest pomieszczeniem, które w ciągu dnia jest najczęściej odwiedzane – każdy domownik korzysta z łazienki średnio do 5 razy dziennie. Jeżeli nie będziesz odpowiednio dbała o armaturę i łazienkowe sprzęty bardzo łatwo doprowadzić najważniejsze pomieszczenie w swoim domu do stanu zaniedbania. W sprzątaniu łazienki najważniejsza jest regularność i wyrobienie nawyku sprzątania po sobie. A jak radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami toalety, jak zacieki, osad czy pleśń? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Codzienne powinności

Każdego dnia powinnaś sprzątać w łazience, przecierając uniwersalnym preparatem wszystkie narażone na zabrudzenie powierzchnie. Lustro również powinno być myte każdego dnia, a dodatkowo, żeby zapobiec powstawaniu na nim smug przetrzyj je octem. Jeżeli chcesz żeby twoje okno nie parowało podczas kąpieli nanieś na suchą szmatkę odrobinę szamponu i przetrzyj nim powierzchnię lustra. Codziennie powinnaś też czyścić kabinę prysznicową, wannę i toaletę.

Czyszczenie toalety

Najważniejszym etapem sprzątania w łazience jest mycie toalety. Pierwszym etapem czyszczenia sedesu powinno być rozprowadzenie pod górną krawędzią środka dezynfekującego. Następnie powinnać odczekać minimum pół godziny jednak najlepiej będzie, jeżeli środek ten zostawisz w toalecie na całą noc. Do codziennego czyszczenia toalety nie musisz używać mocnych środków dezynfekująco-czyszczących. Możesz stosować tabletki do czyszczenia protez dentystycznych. Wrzuć wieczorem do toalety dwie takie tabletki, a rano spuść wodę. Szklanka sody oczyszczonej wsypana do toalety raz w tygodniu zapobiegnie zapychaniu się rur a co najważniejsze zlikwiduje wszystkie przykre zapachy.

Jeżeli twoja toaleta pokryje się osadem wlej do muszli puszkę coca coli i pozostaw toaletę na godzinę. Po tym czasie wystarczy tylko, że spuścisz wodę. Osad z kamienia i brzydkie plamy usuniesz z sedesu dzięki własnoręcznie przygotowanej paście. Wystarczy, że zmieszasz boraks z kilkoma łyżkami octu i „położysz” na brudne miejsce, pozostawisz na kilka godzin i spłuczesz, a efekt na pewno cię zadowoli.

Żeby zewnętrzna część muszli lśniła blaskiem przemyj ją roztworem płynu do mycia naczyń. Również wanny emaliowane należy myć rozcieńczonym w gorącej wodzie płynem do mycia naczyń.

Autor: Monika P.

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 22.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...