szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Poznaj cuda świata i zaplanuj podróż!

20 miejsc, które trzeba zobaczyć zanim nastąpi koniec świata. Część trzecia

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym. W myśl tego powiedzenia zaplanuj niezwykłą wycieczkę i podziwiaj cuda świata. Przedstawiamy Ci 20 turystycznych pereł, które uczynią Twoją podróż niezapomnianą.

Tagi: 7 cudów świata, cuda świata, islandia podróż, jezioro moraine, kobiety w podróży, koniec świata, na koniec świata, norwegia fiordy, norwegia podróż, petra, podróż, podróż kobiety, santoryn, turystyka kobieta, wycieczka

20 miejsc, które trzeba zobaczyć zanim nastąpi koniec świata.  Część trzecia

Poznaj cuda świata i zaplanuj podróż

fot: sxc.hu

11. Norweskie Fiordy

Norwegia jest jednym z wielu krajów o wyjątkowo długiej linii brzegowej, ale zdecydowanie jedynym krajem który posiada linię brzegową aż tak piękną. Wprawiającymi w największy zachwyt są norweskie fiordy Sognefjord i Hardangerfjord.

12. Santoryn

Santoryn to wyspa u wybrzeży Grecji, tworząca z kilkoma mniejszymi archipelag o tej samej nazwie. Spektakularnie piękny Santoryn to pamiątka po jednym z największych wybuchów wulkanów w historii. Istniejąca przed ok. 1600 r. p.n.e. wyspa, prawdopodobnie o nazwie Strongili, w wyniku wyjątkowo silnego wybuchu wulkanu została zatopiona, pozostawiając po sobie jedynie boczne fragmenty, stanowiące dzisiaj wyspy.

13. Islandia

Islandia oferuje najbardziej oryginalne krajobrazy na świecie, poczynając od ogromnych, częściowo zamarzniętych wodospadów, po niezwykłe widoki zorzy polarnych oraz nieziemskich wschodów i zachodów słońca, kończąc na kilometrach jałowej tundry. Czyni to ją wymarzoną scenografią dla twórców filmowych oraz spragnionych pięknych widoków turystów.

14. Jezioro Moraine

Jezioro Moraine nie jest zwyłym jeziorem. Położone w prowincji Alberta w Kanadzie, czaruje oszałamiającym odcieniem błekitu otoczonym niesamowitymi widokami. Pełnię swojego uroku osiąga w czerwcu, gdy przez zjawisko refrakcji światła osiąga najbardziej intensywny kolor.

15. Petra

Petra to starożytne miasto Jordanii zbudowane około 1200 p.n.e. Niegdyś stolica królestwa Nabatejczyków, dzisiaj jeden z cudów świata. Słynie przede wszystkim z licznych budowli wykutych w skałach. Wybudowanie miasta na pustyni stało się możliwe dzięki odpowiedniemu przekierowaniu dróg wodnych i stworzeniu sztucznych oaz przez nabatejskich architektów.

Poznaj inne miejsca, które warto zobaczyć przed końcem świata

Autor: monroe

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 02.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
KONIEC ŚWIATA 2012: najlepsze filmy o końcu świata
KONIEC ŚWIATA 2012: najlepsze filmy o ...

Koniec świata zapowiadany na grudzień 2012 roku to dobry pretekst, by przypomnieć sobie kinową klasykę gatunku. Armageddon, Dzień Niepodległości, Wojna światów, Pojutrze, Dzień w którym zatrzymała się ziemia pokazują różne oblicza dnia ...