szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dowiedz się jak wróżyć w andrzejki

ANDRZEJKI: 30 listopada to czas na wróżby andrzejkowe i dobrą zabawę!

30 listopada to czas na imprezę andrzejkową, a dzień wcześniej w wigilię świętego Andrzeja należy oddać się wróżbom andrzejkowym! Przygotowaliśmy dla was specjalny zestaw pomysłów na nowe, ciekawe zabawy i wróżby andrzejkowe. Podpowiadamy, jak wróżyć i interpretujemy rezultaty wróżenia. Spróbujcie!

Tagi: andrzejki, andrzejki impreza, andrzejki zabawy, impreza andrzejkowa, interpretacja wróżb, jak wróżyć, kiedy andrzejki, wrozby milosne, wróżba na andrzejki, wróżby andrzejki, wróżby online, wynik wróżby, zabawa andrzejkowa

ANDRZEJKI: 29 listopada to wigilia świętego Andrzeja. Zaczynamy andrzejkowe wróżby

Wróżby andrzejkowe powinno przeprowadzać się w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja.

fot: sxc.hu

Wigilia świętego Andrzeja z 29 na 30 listopada to magiczna noc. To właśnie wtedy powinniśmy się bawić we wróżenie przyszłości. Dzięki wróżbom andrzejkowym poznacie swoją przyszłość, a przede wszystkim dowiecie się jak potoczy się wasze życie miłosne.

Wróżą od wieków

Tradycja andrzejkowego wróżenia w Europie trwa od XII wieku. Nad Wisłę ten obyczaj dotarł 200 lat później. W przeszłości wróżbami zajmowały się młode dziewczyny, które chciały poznać swoją przyszłość i sprawdzić, który mężczyzna jest im przeznaczony. Panowie mieli swój oddzielny magiczny wieczór, który przypadał 24 listopada, w wigilię świętej Katarzyny, która jest m.in. patronką... kawalerów. Z czasem płeć brzydka także dołączyła do pań i dziś andrzejkowy wosk leją już wszyscy bez względu na wiek i płeć.

Dziś z uśmiechem, kiedyś śmiertelnie poważnie!

Dziś andrzejki zwykle kojarzą się nam z dobrą imprezą i spotkaniem z przyjaciółmi. Wróżby przyjmujemy z przymrużeniem oka. Dawniej tak nie było. Dziewczyny autentycznie wierzyły, że dzięki wróżbom naprawdę zobaczą twarz swojego przyszłego ukochanego, poznają jego imię czy dowiedzą się, która z nich wyjdzie za mąż jako pierwsza. Wyniki wróżb były dla nich często wielkim przeżyciem.

Część wróżb przetrwała próbę czasu i wygląda identycznie jak kilkaset lat temu. Dotyczy to m.in. wróżby z butami, inne zyskały nowe, współczesne oblicze. Każda z nich przyniesie wam dużo radości i dobrej zabawy, a kto wie, może i któraś się sprawdzi... Ale uwaga! Jak przekonujący znawcy tematu - aby mieć szansę, że wróżby naprawdę się sprawdzą, ten wieczór należy spędzić wyłącznie w kobiecym towarzystwie! Babski wieczór będzie zatem idealną okazją! ;) Udanej zabawy!

Zajrzyjcie też do naszych przewodników po wróżbach andrzejkowych:

Zobacz: Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe

Zobacz: Miłosne wróżby andrzejkowe

Zobacz: Najnowsze wróżby andrzejkowe

Autor: SuDeK

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 01.10.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Nowe wróżby andrzejkowe! Sposób na udane ANDRZEJKI
Nowe wróżby andrzejkowe! Sposób na udane ...

Strój na andrzejki gotowy? Świetnie. Pora na plan wróżenia! Lanie wosku czy rzucanie skórką jabłka znają pewnie wszyscy. Może warto spróbować czegoś nowego w te andrzejki? Poznajcie kilka niecodziennych patentów na poznanie ...

ANDRZEJKI 2012 Magiczne filmy na andrzejkowy babski wieczór filmowy
ANDRZEJKI 2012 Magiczne filmy na andrzejkowy ...

Andrzejki to wieczór wróżb, magii i czarów, ale też świetna okazja, by urządzić babski wieczór filmowy. Gdy ty i twoje przyjaciółki skończycie już zabawę z laniem wosku, gdy schowacie pod poduszki karteczki ...