szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Wakacje dla singielki

5 bezpiecznych miejsc na wakacje dla singielki

Planujesz wakacje last minute i musisz szybko zaplanować podróż? Gdzie jechać? Z kim? Czy to na pewno odpowiednie miejsce na wycieczkę dla podróżującej samotnie kobiety? Leyla Giray, właścicielka strony Women on the Road, stworzyła listę fajnych turystycznych miast, do których możesz udać się nawet solo!

Tagi: kobiece wakacje, kobieta last minute, kobieta w podróży, last minute wakacje, last minute wycieczki, podróż kobieta, podróż kobiety, wakacje solo, wakacje travel, wycieczka wycieczki, wymarzona podróż, zaplanuj podróż

5 bezpiecznych miejsc na wakacje dla kobiety podróżniczki

Wakacje dla singielki

fot: sxc.hu

Świat pełen jest miast, w których spacerowanie czy poruszanie się publicznym transportem po zmroku jest bezpieczne, jedzenie samej w restauracjach i barach nie krępuje, a podróżowanie solo nikogo nie zdziwi.

Oto niektóre z nich:

1. Amsterdam

W Amsterdamie możesz być kimkolwiek chcesz! To miasto sprzyja nie tylko kobietom, ale służy niezwykłą gościną wszystkim, niezależnie od płci, wieku, rasy, orientacji seksualnej... W mieście spotkasz wielu Polaków, ale język holenderski także nie powinien Cię odstraszać – większość Holendrów świetnie mówi po angielsku.

2. Singapur

To propozycja na dłuższą i bardziej egzotyczną wycieczkę jednak wbrew pozorom – wcale nie niemożliwą do przeżycia dla podróżującej solo kobiety. To najbezpieczniejsze miasto Azji (nawet plucie na ulicy nie jest bezkarne!) i cudowne miejsce na zakupy. Singapur oferuje nam tanie pchlie targi, całe wybrzeże targów z żywnością oraz nasze ukochane sieciówki, które uwielbiamy odwiedzać gdziekolwiek się znajdujemy.

3. Vancouver

Vancouver od lat zwycięża w rankingach na miasto, w którym ludziom żyje się najlepiej, a Kanada jest krajem, który sprzyja kobietom. Oczywiście musisz pamiętać, że kieszonkowcy żyją wszędzie i w każdym mieście znajdują się dzielnice, których powinnas unikać nocą. Jednak z odrobiną rozsądku, możesz naprawdę skorzystać z uroków Vancouver, które nie tylko nie ma sobie równych nie tylko w całej Kanadzie.

4. Lizbona

Podchodzisz nieufnie do tej propozycji? Nie powinnaś. Jeśli tylko nie przeszkadzają Ci okrzyki Portugalczyków doceniających Twoją urodę oraz słyszane od czasu do czasu gwizdy wyrażane w tym samym celu, Lizbona może zaoferować Ci cudowne wakacje. Stolica Portugalii to miejsce idealne zarówno do zwiedzania, jak i imprezowania. Portugalczycy są niezwykle gościnni, otwarci i wyluzowani. Nawet przez moment nie poczujesz się tam samotna!

5. Kopenhaga

Skandynawia to kraina dla kobiet miodem i mlekiem płynąca. Nigdzie na świecie nie żyje im się lepiej. Właściwie nieistotne czy będzie to Kopenhaga, Helsinki, Oslo czy jakiekolwiek inne skandynawskie miasto - na pewno wszędzie będziesz czuła się świetnie. Przestępczość jest niska, mieszkańcy bardzo przyjaźni, a sposoby spędzania wolnego czasu nigdy się nie kończą.

 

Źródło: www.blog.hostelbookers.com

Autor: monroe

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 02.04.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...