szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
jak być szczęśliwą w pracy

5 kroków do szczęścia w pracy

Czy osoby mające romans w pracy są lepszymi pracownikami? Czy wiesz, jak zaprojektować wizytówkę, by była pomocna w twojej karierze? Czy dobrze czujesz się przy swoim biurku? Oto pomysły, które zadbają o twój dobry humor w pracy.  

Tagi: dobry humor, jak polubić pracę, praca, szczęście

5 kroków do szczęścia w pracy

Jak pokochać swoją pracę

fot: BULLS

Zadbaj o swoje stanowisko pracy

Jeśli nawet nie masz własnego gabinetu, możesz wpłynąć na przestrzeń, która cię otacza. Przynieś ulubione zdjęcie, ukochaną maskotkę czy swoje własne artykuły biurowe: długopis, notes, karteczki post it o fantazyjnym kształcie. Zmień tapetę na desktopie na taką, która będzie działała na ciebie rozweselająco. Jeśli jesteś fanką zieleni, a w twoim biurze nie ma ani jednego kwiatka, przynieś jakąś miniaturową roślinkę, która zmieści ci się na biurku. Dobrze jest zapytać wcześniej przełożonego, czy nie ma nic przeciwko. Pożądane jest wszystko to, co pomoże ci poczuć się jak u siebie. W pracy spędzasz przecież większą część swojego dnia, ważne więc jest, byś czuła się tu dobrze i komfortowo.

Czy wizytówka pomoże osiągnąć sukces?

Tak, pod warunkiem, że będziesz się trzymać jednej bardzo ważnej zasady: twoje nazwisko powinno znajdować się nad nazwą firmy, a nie pod nią. Gdy logo firmy dominuje na wizytówce, automatycznie stajesz się tylko dodatkiem do firmy. Nie ty się rzucasz w oczy, tylko twoja firma. Dobrze jest, by nie przytłoczyć wyglądu wizytówki dużą ilością ozdobników. Wizytówka przede wszystkim ma być czytelna i przedstawiać ciebie.

Jak najlepiej stymulować kreatywne myślenie?

Zdaniem psychologów tym, co najbardziej pobudza kreatywność w warunkach biurowych, jest muzyka. Wpływa rozluźniająco, co bezpośrednio przekłada się na twoje samopoczucie. A jak wiadomo, gdy mamy lepszy humor i nie jesteśmy spięci, łatwiej o dobre pomysły. Szczególne właściwości redukujące stres i poprawiające koncentrację ma muzyka klasyczna dzięki odpowiedniej częstotliwości dźwięku.

Co zrobić, jeśli spada ci forma po godzinie 15:00?

Jeśli po godzinie 15:00 tracisz zdolność koncentracji i znacząco tracisz energie, to bardzo dobrze. Oznacza to, że twój organizm funkcjonuje zgodnie z zegarem biologicznym. Zgodnie z rytmem dobowym właśnie w okolicach tej godziny spada poziom cukru, mózg zwalnia, a ciało domaga się odpoczynku. W takiej sytuacji zadbaj o to, by wyjść na kilkuminutowy spacer na świeżym powietrzu lub zjedz niewielki posiłek.

Czy romanse w pracy zmniejszają twoją wydajność?

Do niedawna pracodawcy stanowczo odradzali wchodzenie w tego typu związki. Ale ostatnie badania wykazały, że osoby, które zakochują się w koledze lub koleżance z pracy, chętniej do niej przychodzą, rzadziej chodzą na zwolnienia i efektywniej pracują. Dzieję się tak, ponieważ podnosi się nam poziom endorfin, jesteśmy wtedy szczęśliwsi i pewniejsi siebie, co znacząco wpływa na tempo i jakość wykonywanej pracy.

Autor: Pin Up

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 23.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...