szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Kobiecy biznes - spróbuj nietypowych zajęć

Postaw na swoim! Nasze pomysły na oryginalny kobiecy biznes

Dziś liczy się dobry pomysł. Kreatywność to jeden z najważniejszych składników w przepisie na udany biznes. Poznaj nasze oryginalne propozycje na biznes w kobiecym wydaniu!

Tagi: kobieca firma, kobiecy biznes, kobiecy biznes pomysł, nietypowe zajęcie dla kobiety, pomysł na biznes, pomysł na firmę, własny biznes, własny biznes pomysł, zakładanie firmy

Postaw na swoim! Nasze pomysły na oryginalny kobiecy biznes

Myślisz o założeniu własnej firmy? Poznaj nasze oryginalne propozycje na biznes w kobiecym wydaniu.

fot: sxc.hu

Często kobiety pracujące w wielkich korporacjach, które wydają się być zadowolone ze swojej pracy, podejmują decyzję o odejściu z pracy i otwierają swój biznes. Mają dosyć pracowania dla innych i siedzenia po godzinach w firmie. Postanawiają pracować dla siebie i realizować swoje marzenia. Kobiety w dzisiejszych czasach są coraz bardziej odważne. Nie boją się próbować. Ryzyko jest zawsze, ale jest też duża szansa na sukces.

Pomysłów na kobiecy biznes jest bardzo dużo. Czasami jest tak, że kobiety otwierają własną firmę, której działalność jest ściśle powiązana z ich wykształceniem. Pracowały w zupełnie innej branży i w końcu chcą robić to, o czym zawsze marzyły. Druga grupa kobiet to te, które otwierają firmę, zajmującą się rzeczami, o których nigdy nie myślały. Ile kobiet, tyle odmiennych przypadków. Oto kilka ciekawych pomysłów na kobiecy biznes:

Szycie pościeli dla dzieci

Nie możemy narzekać na brak produktów dla dzieci. Wybór jest ogromny. Pojawia się jednak problem jakości tych wyrobów. Szycie pościeli na zamówienie umożliwia nam dobór wybranej tkaniny. Poza tym, możemy same skompletować poszewki, a poduszka i kołdra nie muszą być w takich samych kolorach, jakie najczęściej narzucają nam producenci. Taka pościel może być ciekawym pomysłem na prezent.

Produkcja biżuterii

Najlepszym przyjacielem kobiety są brylanty. Niestety, bardzo często są one poza naszym finansowym zasięgiem. Doskonałą alternatywną jest sztuczna biżuteria, która obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem i jest doskonałym rozwiązaniem dla tych pań, które lubią błyskotki, ale nie zawsze mogą pozwolić sobie na te z najwyższej półki. Bardzo dużo kobiet zajmuje się produkcją takiej biżuterii. Często w zaciszu swojego domu produkują kolczyki czy bransoletki. Jest to ich pasja, a przy okazji sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Plusem takiej biżuterii jest jej niepowtarzalność. Przeważnie są to pojedyncze egzemplarze wykonywane na zamówienie, dzięki czemu mamy pewność, że co druga z nas nie będzie nosiła takiej samej biżuterii.

Produkcja woreczków na bieliznę

Kobiety, które często podróżują, mieszkają na walizkach wiedzą najlepiej w jaki sposób przewożą swoją bieliznę. Pomysł szycia woreczków na naszą piękną, koronkową bieliznę wydaję się być trafiony. Umożliwia jej segregację oraz przewożenie w higieniczny sposób. Ten pomysł może wygrać oryginalnością. Nie znajdziecie wiele sklepów mających w swojej ofercie takie gadżety.

Herbaciarnia

W polskich miastach nie brakuje miejsc, gdzie możemy wyskoczyć na lunch czy spotkać się na kawę. Są to przeważnie sieciowe sklepy, które znaleźć możemy w każdym większym mieście. Często brakuje jednak fajnych, klimatycznych miejsc, w których będziemy czuć się dobrze i na luzie. Pomysł na otwarcie herbaciarni nie wydaj się być niczym szczególnym, ale otwarcie herbaciarni z duszą nie jest już takie proste. Klimatu nie kupimy. Klimat tworzą ludzie.

Firma remontowa

Kobiety są bardzo dobrymi organizatorkami. Pogodzenie życia zawodowego z obowiązkami rodzinnymi jest doskonałym na to przykładem. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo o dobrego fachowca. Znalezienie wykwalifikowanych pracowników oraz kobieca dokładność to przepis na sukces nawet w tak męskim fachu. Poza tym kto jak nie kobieta będzie wiedział najlepiej jak zaplanować przestrzeń, dobrać oświetlenie czy dodatki? Kompleksowa usługa remontu wraz z pomocą przy aranżacji w kobiecym wydaniu to może być strzał w dziesiątkę!

Kobieca kreatywność nie zna granic. Nie brakuje nam pomysłów na życie zawodowe. Warto mieć jednak marzenia i dążyć do ich realizacji, nawet jeśli musiałybyśmy czekać miesiącami na ich efekty. Warto przy tym spróbować znaleźć idealną dla siebie niszę. Lojalną grupę klientów, która dzięki naszemu nietypowemu podejściu czy ofercie wkrótce sprawi, że przestanie być niszą i zapewni nam wymarzony sukces.

Autor: Daria

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 09.10.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Modne fryzury na lato: Inspiracje z wybiegów
Modne fryzury na lato: Inspiracje z ...

Fryzury, które pojawiły się na pokazach mody są tak różnorodne, że bez problemu znajdziesz wśród nich modną fryzurę idealną dla ciebie. Krótkie boby, pofalowane włosy za uszy, a może cięcie na chłopaka ...