szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Avon ma problemy finansowe! Firma zwolniła 600 osób

Firma Avon ma poważne problemy finansowe. W 2014 roku odnotowała straty na poziomie 167 milionów dolarów. Firma musiała zwolnić aż 600 pracowników.

Tagi: avon, avon problemy finansowe, zwolnienia

avon

fot: fot. materiały prasowe

Avon to jedna z najpopularniejszych marek kosmetycznych na świecie, która ma swoje oddziały w każdym kraju. Avon bazuje na sprzedaży bezpośredniej, a od niedawna także online. Produkty Avon są łatwo dostępne, a w ich sprzedaży pomagają konsultantki. Avon nie tylko oferuje różne kosmetyki, ale także wspiera programy charytatywne i m.in. pomaga kobietom w walce z rakiem piersi.

Przeczytaj także: Weronika Rosati w kampanii AVON. Mamy ZDJĘCIA z sesji!

Niestety, ten rok nie należy do udanych dla firmy. Obecnie pozycja Avon jest mocno zagrożona. Przedstawiciele firmy ogłosili 23.06.2014, że w związku z pogarszającą się sytuacją są zmuszeni zwolnić około 600 pracowników. W tym roku marka odnotowała stratę na poziomie 167 milionów dolarów. Pierwsze problemy firmy pojawiły się już w 2013 roku, kiedy to zostało zwolnionych 650 osób.

Warto jednak dodać, że obecnie z firmą pożegna się jedynie 2 proc. wszystkich pracowników. Avon zatrudnia bowiem aż 36 700 osób oraz około 6 milionów konsultantek na całym świecie.

Przedstawiciele firmy Avon liczą na to, że uda im się wrócić do formy w 2016 roku i mają nadzieję, że zanotują wtedy 400 milionowy przychód.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI TRENDAMI, PLOTKAMI? POLUB NAS NA FACEBOOKU

Autor: Kinga

Zdjęcia: fot. materiały prasowe

Publikacja: 29.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Marsz Różowej Wstążki i Wielka Kampania Życia – AVON kontra Rak Piersi
Marsz Różowej Wstążki i Wielka Kampania ...

Rusza 17. edycja Marszu Różowej Wstążki organizowanego w ramach Wielkiej Kampanii Życia – AVON kontra Rak Piersi. W tegorocznej odsłonie akcja odbędzie się pod hasłem Rusz z Pomocą! – AVON WALK – Marsz Różowej Wstążki ...

Socha, Koroniewska i Herbuś - nowe ambasadorki AVON
Socha, Koroniewska i Herbuś - nowe ...

Koroniewska, Socha i Herbuś kolejny sezon będą współpracować z firmą Avon. Gwiazdy będą promować najnowszą linię kosmetyków do makijażu. Zobacz jak wyglądają celebrytki pomalowane produktami, które będą promować. Oto zdjęcia Koroniewskiej, Sochy ...

Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...