szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Trwałe i piękne kwiaty na Dzień Matki

Kwiaty na DZIEŃ MATKI. Jak wybrać odpowiedni bukiet?

Kwiaty to tradycyjny, elegancki i chyba najprostszy prezent na Dzień Matki. Każda mama z całą pewnością ucieszy się z bukietu jej ulubionych kwiatów.

Tagi: bukiet na dzień matki, Dzień Matki, jak przedłużyć życie kwiatom, jak wręczać kwiaty, jak wybrać kwiaty, jakie kwiaty na dzień matki, kwiaty cięte, kwiaty na dzien matki, kwiaty na dzień matki

Kwiaty na DZIEŃ MATKI. Jak wybrać odpowiedni bukiet?

Jakie kwiaty będą najlepsze z okazji Dnia Matki?

fot: sxc.hu

Jeśli z okazji Dnia Matki decydujesz się na kwiaty, pamiętaj o kilku prostych zasadach ich wyboru i wręczania. Po pierwsze, elegancki bukiet powinien być skomponowany z kwiatów ciętych. Możesz zdecydować się także na kwiaty doniczkowe, ale tylko jeśli twoja mama je lubi i hoduje. Wtedy wybierz kwiat prosty w opiece, w efektownej doniczce. To pozwoli uniknąć gafy z egzotycznymi roślinami, które mogą wymagać specyficznych warunków hodowli i sporej ilości pracy.

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Matki?

Komponując bukiet kwiatów dla mamy postaraj się wybrać jej ulubiony gatunek roślin lub chociaż ich kolor, a najlepiej oba na raz. Tu istotna jest tylko twoja intuicja i wiedza o obdarowywanej. Jeśli nie jesteś pewna, co twojej mamie spodoba się najbardziej, postaw na klasyczne, czerwone róże. To kompozycja, która na pewno się sprawdzi. Długo w wazonie postoją także storczyki, złocienie, piwonie, lilie, astry, aksamitki, nagietki, gerbery, goździki i słoneczniki.

Według zasad savoir vivre'u bukiet powinien składać się z nieparzystej liczby kwiatów. W wypadku dodatkowych ozdób nie ma żadnych wytycznych, ważne aby były eleganckie i swoją ilością nie przytłaczały samych roślin. Wybierając kwiaty zwróć uwagę czy pąki nie są zbyt rozwinięte oraz czy nie mają oderwanych płatków. Przyjrzyj się również czy łodygi z liśćmi nie mają czarnych lub pożółkłych końcówek, może to świadczyć o tym, że kwiaty nie są świeże lub o sztucznym ich "odświeżaniu" w kwiaciarni.

Jak wręczyć bukiet mamie?

Bukiet należy wręczyć skierowany kwiatami do góry, bez opakowania z papieru. Jeśli kwiaty schowane są w przezroczystej folii ozdobnej, nie musisz jej zdejmować. Oprócz życzeń idealnym dodatkiem do bukietu będą czekoladki, wino lub inny ulubiony przysmak mamy.

Kwiaty ze szczerego serca dane stoją najdłużej?

Jeśli chcesz, aby podarowane mamie kwiaty długo cieszyły jej oczy, codziennie zmieniaj im wodę i co dwa dni podcinaj końcówki łodyg (wystarczy 0,5 do 1 centymetra, podcięcie powinno być zrobione po skosie, końcówki podcinamy trzymając je pod wodą). Możesz kupić także specjalny preparat, który dosypuje się do wody, aby przedłużyć kwiatom życie. Woda w wazonie powinna być naprawdę zimna. Bukiet powinien stać w chłodnym miejscu, z dala od słońca, za to z dostępem do świeżego powietrza (kwiatom bardzo szkodzą spaliny, kuchenne zapachy i dym papierosowy). Jeśli zdecydowałaś się na róże, ale od momentu zakupu kwiatów do ich podarowania minęło kilka godzin, zaraz po wręczeniu bukietu zafunduj różom kąpiel w zimnej wodzie (wystarczy, że woda zakryje dno wanny czy miski). W wypadku innych kwiatów sprawdzi się wstawienie ich na jakiś czas do wysokiego wiadra lub wazonu z dużą ilością zimnej wody (może sięgać prawie główek kwiatów). Takie kąpiele odświeżą rośliny i pozwolą im dłużej przeżyć.

Autor: KasiaKujac

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 25.05.2015, Aktualizacja:

Zobacz również
Życzenia i wierszyki na Dzień Matki. Śmieszne i z pomysłem dla wesołych mam!
Życzenia i wierszyki na Dzień Matki. ...

Gotowe ale nie sztampowe! Śmieszne życzenia na Dzień Matki i rymowane wierszyki to najlepszy sposób, by zwięźle i niebanalnie przekazać mamie wszystkiego najlepszego. Jak oryginalnie złożyć życzenia z okazji Dnia Matki? Oto ...