szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online

Jacy bedziemy w 2024 roku? Y+10 - nowa moda w internecie

Co chciałbyś powiedzieć sobie za 10 lat? To pytanie zadali sobie założyciele strony Y+10, która bije rekordy popularności na Facebooku. Wystarczy kartka i długopis oraz krótka wiadomość do siebie samego. Zobaczcie, na czym polega inicjatywa Y+10!

Tagi: co jest modne w internecie, social media trendy 2014, trendy na Facebooku, trendy w internecie, y+10

Jacy bedziemy w 2024 roku? Y+10 podbija Facebooka!

fot: Y+10 Facebook

Po wejściu na stronę Y+10 widzimy młodych ludzi, którzy trzymają kartki lub czarną tablicę. Piszą na nich wiadomości do... siebie samych za 10 lat!

38-letni Mikołaju, czy nadal stresujesz się w sytuacjach społecznych? (Mikołaj, 28 lat)

Droga 31-letnia Aniu! Mam nadzieję, że już napisałaś habilitację! (Ania, 21 lat)

Droga 35-letnia Ado! Zachowaj dziecko w sobie i nie przejmuj się pierdołami ;* (Ada, 25 lat)

Rady dla nas samych, starszych o 10 lat? Jak widać mamy sobie całkiem sporo do przekazania! Choć pytanie "Kim będziesz za 10 lat?" słyszymy najczęściej na rozmowach kwalifikacyjnych, w tej akcji chodzi o coś zupełnie innego niż roztaczanie wizji kariery i sukcesów. W końcu do samych siebie piszemy zupełnie szczerze.

Postanowiliśmy spytać o akcję Y+10 Annę Rzeźnik, która jest współzałożycielką strony:

Jestesmy grupa dwudziestoparolatków. Nie znamy sie zbyt dobrze, ale łączy nas pasja badawcza. Jakiś czas temu poproszono nas o zrobienie badania o naszym pokoleniu. Takiej diagnozy -  jacy młodzi ludzie są dziś, jakie mają wartości czy cele i jaki to może miec wplyw na świat za 10 lat. - opowiada Ania. - Ja i mój kolega, Bartek Brach, zaproponowaliśmy, żeby ten projekt był czymś innym niz klasycznym badaniem spolecznym.

Na czym więc polega projekt, który ma już ponad tysiąc fanów?

W tym projekcie chcemy, żeby młodzi mówili 'sami o sobie'. Dlatego stworzyliśmy tak otwartą i prostą formę. Chodzi o to, żeby napisac krótka wiadomość do siebie samego za dziesięć lat. Wystarczy zwykła kartka, coś do pisania i aparat, nawet ten w telefonie. - mówi Anna Rzeźnik.

Zdjęcia na stronę może więc wysłać każdy z nas. Prosta forma na pewno zachęca do wzięcia udziału w tym "eksperymencie", choć sprawdzenie w 2024 roku, co mieliśmy sobie do powiedzenia, też może być ciekawym doświadczeniem.

Założyciele Y+10 nie tylko czekają na zdjęcia, ale też sami wychodzą na miasto i namawiają ludzi do fotografowania się z charakterystyczną kartką. Czy łatwo znaleźć chętnych do udziału w projekcie?

Ludzie reagują na tę propozycję naprawdę fajnie i często bardzo kreatywnie. Żeby zachęcić więcej osób staramy się wychodzić do ludzi.- opisuje Ania - Dla własnej wygody przygotowalismy czarne, zmazywalne tablice, na których wpisują się ludzie, ktorych spotykamy w parkach, na uczelniach itp.

Ale na Warszawie świat się nie kończy - organizatorzy liczą na wiadomości od dwudziestolatków (i nie tylko) z całej Polski, a nawet spoza jej granic:

Bardzo nam zależy, żeby z tą propozycją dotrzeć do jak największej grupy osób, dlatego w wakacje bedziemy też wyjeżdzać poza Warszawę. Coraz więcej ludzi już teraz przysyła swoje zdjęcia z innych części Polski, a nawet świata, co jest super i bardzo do tego zachęcamy:) - opowiada Anna Rzeźnik.

My też namawiamy Was do wzięcia udziału w projekcie - to obecnie zdecydowanie najciekawszy trend w internecie! Zamiast robić sobie selfie po seksie lub zdjęcia z bezdomnymi (to mody w social media, o których wolimy zapomnieć!) napiszcie wiadomość do samych siebie. Tylko nie zapomnijcie odczytać jej za 10 lat.

Koniecznie odwiedzcie fanpage Y+10!

poprzedni
nastepny
Jacy bedziemy w 2024 roku? Y+10 podbija Facebooka!
Pokaz slajdów wyłączony 5s 10s 15s

Autor: J.M.

Zdjęcia: Y+10 Facebook

Publikacja: 10.06.2014, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...