szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Mamo, tato, nie mogę wpaść na święta! Jak wymigać się od świąt?

Jak wymigać się od świąt z rodzinką? Poznaj najlepsze wymówki!

Boże Narodzenie to dla wielu osób męczący czas. Przymusowe siedzenie z rodziną i objadanie się na życzenie (innych). Chcesz wykręcić się od świąt z rodziną, ale nie urazić nikogo? Tu znajdziesz kilka sposobów.

Tagi: boże narodzenie, jak wykręcić się od świąt z rodziną, jak wymigać się od spędczenia świąt u rodziny, jak wymigać się od świąt z rodzinką, święta, wigilia

Jak wymigać się od świąt z rodzinką? Poznaj najlepsze wymówki!

Jak sprytnie wykręcić się z rodzinnych świąt?

fot: sxc.hu

Boże Narodzenie: niektórzy je kochają, inni nie znoszą. Jeszcze inni mają mieszane uczucia: z jednej strony cieszą się na nie i kręci ich nawet kiczowata otoczka (wszechobecne choinki, Mikołaje, nieśmiertelne „Last Christmas”), z drugiej – najchętniej spędziliby je sami. Ale jak wymigać się od spędzenia świąt u rodziny? Trudno to zrobić, zwłaszcza w ostatniej chwili. Można kogoś urazić. I w ten sposób idziemy z niechęcią na Wigilię. Pół biedy, jeśli mieszkasz blisko swojej rodzinki. Możesz przyjść spóźniona, jakoś odcierpieć te parę godzin i wrócić do domu, walnąć się do łóżka, a potem odpoczywać przez dwa dni. Od kolejnych wizyt łatwo się wymówić niestrawnościami, których nabawiłaś się w Wigilię. Znacznie gorzej, jeśli mieszkasz daleko. Wtedy czeka cię koszmarna podróż w warunkach takich, jakie dominowały chyba w kibitkach wożących zesłańców na Sybir (jeśli jedziesz pociągiem) lub w korkach jak przed finałem Euro. Jeśli jedziesz autobusem, masz zapewnione obie te atrakcje w pakiecie. Co gorsza, po wigilijnej udręce nie będziesz mogła wrócić do domu. Trzeba będzie jeszcze przez dwa dni uśmiechać się głupkowato do cioć, wujków, próbować pięćdziesięciu rodzajów wędlin, sałatek i ciast i usiłować nie zabić nikogo, gdy zaczną się pytania: „Kiedy ślub?” (jeśli jesteś w związku), „Kiedy dziecko?” (jeśli przyjeżdżasz z mężem) i „Kiedy wreszcie znajdziesz chłopaka?” (jeśli jesteś singielką). Po tym wszystkim czeka cię podróż do domu, równie rozkoszna jak w tamtą stronę. A być może następnego dnia po tym „wypoczynku” trzeba będzie zasuwać do pracy. Wesołych świąt!

Jeśli obawiasz się, że Twoje święta będą tak właśnie wyglądały, spróbuj wykręcić się od spędzenia ich z rodzinką. Oto kilka sposobów oraz ich słabe punkty.

Wielka wygrana

Zadzwoń do rodziców i radośnie ich poinformuj, że wygrałaś świetną wycieczkę do Maroka, Turcji, na Teneryfę… niestety, ma jeden mankament: wypada w Boże Narodzenie. No ale przecież taka okazja może się nie powtórzyć…

Słabe punkty: Cóż, trzeba by rzeczywiście wybrać się na taką wycieczkę. Inaczej trudno będzie wytłumaczyć, dlaczego nie masz żadnych zdjęć, upominków i w ogóle dowodów na to, że wyjechałaś. A wycieczka kosztuje. Ale jeśli masz trochę kasy na zbyciu (a może nawet planowałaś krótki wyjazd w tropiki, tylko później?), to zastanów się, czy nie lepiej będzie wykupić last minute w jakimś fajnym miejscu.

Zepsuty samochód

W samą Wigilię zadzwoń i powiedz, że już miałaś wyjeżdżać, ale samochód odmówił posłuszeństwa! Na pociąg za późno, na autobus za późno – nic się nie da zrobić… Uwaga: jeśli nie masz samochodu, będzie jeszcze łatwiej – po prostu „spóźnij się” na pociąg lub autobus.

Słabe punkty: Zaraz padnie pytanie, czy nie mogłabyś przyjechać następnego dnia rano, jeszcze wcześniej zatem wymyśl sobie alibi na drugi dzień świąt (jakiś projekt do skończenia, praca do napisania) i powiedz, że nie opłaca ci się jechać kilka godzin po to, by wracać tego samego dnia. Wtedy z kolei może się zdarzyć, że nazajutrz stęsknieni rodzice wpadną cię odwiedzić i dostarczyć ci część wigilijnej kolacji w paradnych słoikach. Do tego jeśli tatuś wyjdzie przed dom i zacznie grzebać pod maską auta, by zdiagnozować problem, zrobi się głupio. Aby tego uniknąć, na wszelki wypadek odstaw zawczasu samochód kilka ulic dalej, powiedz, że kolega odholował go do warsztatu. Mimo wszystko unikniesz przynajmniej uciążliwej podróży, no i raczej ciocie i wujkowie nie przyjadą, tylko sami rodzice. Jeśli ich towarzystwo jest dla ciebie miłe, to chyba niezłe rozwiązanie.

„Na żonę i kochankę”

Pamiętasz ten stary kawał? Zapalony naukowiec wychwalał zalety posiadania żony i kochanki: „Żona myśli, że jestem u kochanki, kochanka myśli, że jestem u żony, a ja sobie spokojnie siedzę w czytelni”. Jeśli masz chłopaka, który z takim samym entuzjazmem jak ty podchodzi do rodzinnych świąt, sytuacja jest idealna: twoim rodzicom mówicie, że jedziecie do jego rodziny i na odwrót. I spokojnie posiedzicie w domu, jedząc pizzę odgrzaną w mikrofalówce i gapiąc się po raz tysięczny na „Kevina samego w domu”. Albo jedząc sashimi na rukoli i oglądając filmy Larsa von Triera.

Słabe punkty: Trzeba już teraz zastanowić się, co zrobić w Wielkanoc. Bo wtedy obie rodziny będą się domagały Waszych odwiedzin, jako że „poprzednio byliście tam, teraz kolej na nas”.

Szef potwór

W Wigilię zadzwoń i załamanym głosem powiedz, że choć mieliście obiecane wolne od 13.00, musisz zostać, bo serwer padł (lub coś w ten deseń) i połowę rzeczy trzeba robić od nowa. A ten pracoholik, twój szef, sam nie ma rodziny, więc wcale mu się nie spieszy, a innym grozi wymówieniem, jeśli nie zostaną…

Słabe punkty: podobne jak przy zepsutym samochodzie, odpada tylko odstawianie auta. Czyli w sumie nieźle.

Grypa żołądkowa

Przekonujące. Każdy wie, że na grypę żołądkową nie ma mocnych. Łatwiej jechać na święta z zapaleniem płuc niż z tym paskudztwem. Do tego jest bardzo zaraźliwa…

Słabe punkty: Rodzice mogą się uprzeć, by mimo groźby złapania grypy żołądkowej przyjechać do Ciebie następnego dnia i zaopiekować się Tobą. Jeśli nie uda ci się ich zniechęcić, trzeba będzie leżeć w łóżku, postękiwać „z bólu” i konsekwentnie odmawiać zjedzenia czegokolwiek. Może być ciężko.

Szczerość

Zawsze można postawić na szczerość. Powiedzieć, że w tym roku chciałabyś zostać sama, ewentualnie ze swoim chłopakiem i naprawdę odpocząć.

Słabe punkty: Ryzykujesz totalny brak zrozumienia i kłótnię rodzinną. Ale w sumie najlepiej będzie tak właśnie zrobić.

Autor: bond

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 23.12.2015, Aktualizacja:

Zobacz również