szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Pogoda w sierpniu: słońce czy deszcz? Czy będzie ciepło? Prognoza pogody na sierpień

Jaka pogoda w sierpniu? Czy w sierpniu będzie padać? Wakacyjna prognoza pogody na sierpień

Prognoza pogody na sierpień. Czy będzie deszcz? Gdzie w Polsce będzie słonecznie? Czy sierpień będzie chłodny, jak zapowiadają synoptycy? Mazury, morze, góry - sprawdź prognozę pogody na drugi miesiąc wakacji!

Tagi: jaka pogoda w sierpniu?, pogoda na sierpień, pogoda na wakacje, pogoda w sierpniu, prognoza pogody, sierpień pogoda, sierpień pogoda mazury, sierpień pogoda nad morzem, temperatura sierpień

Jaka pogoda w sierpniu 2013? Czy w sierpniu będzie padać? Wakacyjna prognoza pogody na sierpień

Pogoda w sierpniu 2013. Deszcz, słońce? Jaka będzie pogoda w sierpniu?

fot: sxc.hu

Prognoza pogody na sierpień nie wygląda najlepiej. Sierpień może być chłodny i deszczowy. Gdzie będzie padać? Gdzie będzie słonecznie? Czy w sierpniu warto brać urlop?

Pogoda w sierpniu nad morzem i na Mazurach

Według synoptyków, w drugim wakacyjnym miesiącu, Polska podzieli się na dwie części. Chłodniejszą i cieplejszą. Końcówka lata na północy kraju, nad Bałtykiem i na Mazurach ma być niestety mniej udana. Pogoda będzie tam kapryśna. Możliwe deszcze i burze. Na upały też nie ma co liczyć, zwłaszcza w pierwszej połowie sierpnia. Nad morze i na Mazury warto wyjechać na początku sierpnia. Wtedy będzie można liczyć na słońce i temperaturę w okolicach 26-28 stopni.

Pogoda w sierpniu w górach

Wakacje w górach będą lepszym pomysłem. Według fachowców od pogody, sierpień w Tatrach będzie ciepły i na ogół słoneczny. Podobnie jak nad morzem, najładniejsza pogoda ma się utrzymywać na początku miesiąca. Później, w okolicach połowy miesiąca, czyli długiego weekendu sierpniowego, aura ma coraz bardziej przypominać jesienne klimaty. Szybko przyjdzie ochłodzenie i deszcze.

Najgorsza pogoda w sierpniu ma być na wschodzie kraju. Tam synoptycy przewidują gwałtowne burze i załamanie pogody. W długoterminowych prognozach, coraz częściej pojawiają się informacje, że lato 2013 będzie wyjątkowo krótkie i szybko pożegnamy się z upałami i słoneczną pogodą.

Autor: SuDeK

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 11.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
LIPIEC - JAKA POGODA? W lipcu będzie słonecznie czy deszczowo?
LIPIEC - JAKA POGODA? W lipcu ...

Jaka będzie pogoda w lipcu? Jeśli planujesz urlop i nie wiesz czy będzie dużo słońca czy deszcz, sprawdź naszą prognozę. Oto prognoza pogody na drugą połowę lata. Jak będzie pogoda w górach ...