szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Dzień po imprezie nie musi być straszny!

Kac: sposoby na kaca i jak przetrwać dzień w pracy na kacu

Praca na kacu to ciężkie wyzwanie. Jednak są skuteczne sposoby, które pomogą ci przetrwać ten ciężki dzień w pracy czy na uczelni po imprezie i ukryć fakt, że wczoraj przesadziłaś z alkoholem, przed kolegami, szefem oraz współpracownikami.

Tagi: alkohol, ból głowy, dzień po imprezie, kac, kac w pracy, praca na kacu, sposoby na kaca

Kac: sposoby na kaca i jak przetrwać dzień w pracy na kacu

Praca na kacu może być całkiem znośna, jeśli zastosujesz się do naszych sposobów na kaca!

Piłaś wczoraj alkohol zbyt namiętnie i teraz czeka cię ciężki dzień na kacu. A do tego praca lub uczelnia... Istnieją jednak skuteczne sposoby na kaca. Dzięki nim nie tylko szybko pokonasz ból głowy i nudności, ale też nie pozwolisz nikomu się zorientować, że poprzedniego dnia nieźle zaszalałaś i wypiłaś o jeden kieliszek za dużo...

1. Powiedz, że się spóźnisz

Jeśli tylko masz możliwość, żeby w dzień po imprezie stawić się w pracy trochę później niż zwykle, skorzystaj z niej. Zadzwoń do firmy i powiedz, że np. wypadła ci nie cierpiąca zwłoki sprawa urzędowa albo musisz zanieść kota do weterynarza i będziesz o godzinę później. Jeżeli nie robisz tego zbyt często, nikt nie będzie niczego podejrzewał, a dodatkowa godzina w łóżku może okazać się naprawdę niezastąpiona.

2. Spróbuj coś zjeść

Żołądek co chwila podjeżdża ci do gardła i niedobrze ci się robi na samą myśl o jedzeniu? Spróbuj się przemóc. Lekki posiłek pomoże ci znacznie szybciej pokonać kaca. Jeśli tylko nie zwracasz natychmiast wszystkiego, co połkniesz, zjedz coś lekkostrawnego i bogatego w węglowodany, np. pieczywo (tym razem wyjątkowo białe, nie pełnoziarniste – jest lżejsze dla żołądka), trochę ryżu, jajko na miękko... Wiele osób zachwala kefir, ale raczej z niego zrezygnuj – może podziałać jak środek wymiotny. Chyba że już piłaś go na kacu i dobrze na ciebie podziałał.

3. Uzupełniaj płyny

Zacznij jeszcze w domu, a w drodze do pracy kup butelkę wody mineralnej (koniecznie niegazowanej) i popijaj przy biurku. Wskazane są też wszelkie herbatki, ewentualnie słaba kawa bez mleka. Jeśli na co dzień nie słodzisz kawy i herbaty, tym razem możesz zrobić wyjątek – cukier też szybciej postawi cię na nogi (zwłaszcza jeśli nie czujesz się na siłach, by coś zjeść). Tylko z nim nie przesadź, żeby cię nie zemdliło.

4. Zrób staranny makijaż

Weź prysznic i umyj głowę – jeśli tego nie zrobisz, równie dobrze mogłabyś napisać sobie na czole: Wczoraj dużo piłam. Uczesz się starannie i zrób makijaż, który zakamufluje worki pod oczami. Użyj korektora rozświetlającego i jasnych, opalizujących cieni, starannie wytuszuj rzęsy. Na kacu odpuść sobie ciemne cienie, nawet jeśli używasz ich na co dzień – inaczej twoje oczy będą wyglądać jak kocie szparki.

5. Weź taksówkę

Nie ma mowy, żebyś na kacu sama prowadziła samochód. Niewskazana jest również jazda komunikacją miejską. Zadbaj o to, by jak najszybciej i najwygodniej dotrzeć do pracy – zbyt długa jazda zaostrzy nudności, poza tym na kacu jest zwyczajnie wyczerpująca, zwłaszcza jeśli w autobusie panuje tłok. Zatem tego dnia poproś kogoś, by cię podwiózł, a jeśli nie masz takiej możliwości, nie żałuj na taryfę.

6. Zadbaj o świeży oddech

Jeśli nie chcesz, by współpracownicy po twoim oddechu zorientowali się, że masz kaca, w drodze do pracy zaopatrz się w gumę lub miętówki.

7. Nie przemęczaj się

Jeżeli tylko nie masz żadnych naglących spraw, przełóż je na lepsze czasy. Odwołaj wszystkie spotkania, chyba że pociągałoby to za sobą poważne konsekwencje. A gdybyś jednak musiała wykonać odpowiedzialne zadanie, poproś kogoś zaufanego o pomoc lub sprawdzenie, czy wszystko zrobiłaś dobrze.

8. Nie rozpowiadaj, że masz kaca

Powstrzymaj się od zwierzeń współpracownikom (chyba że to z nimi tak się zabawiłaś! ). Nawet gdy twój szef wydaje się tolerancyjny, lepiej by nie dowiedział się, że jesteś w pracy na kacu. Może się to na tobie zemścić – jeśli nie natychmiast, to np. przy przyznawaniu premii, podwyżek albo... przy redukcjach. Jeżeli nie możesz ukryć swojego samopoczucia, lepiej powiedz, że się przeziębiłaś, a jeśli jest środek lata – że zjadłaś coś podejrzanego.

9. Pocieszaj się!

Kac ma to do siebie, że mija, zatem gdy będziesz się czuła jak wyprana i przekręcona przez wyżymaczkę, pocieszaj się, że następna godzina na pewno będzie lepsza. Jeśli uda ci się przetrwać pierwszą połowę dnia, potem pójdzie już z górki!

Publikacja: 06.12.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...