szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Pamiętaj o życzeniach dla dziadków! Dzień babci 21 stycznia, Dzień Dziadka 22 stycznia

Kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka? W Polsce babcie świętują 21 stycznia, a dziadkowie 22 stycznia

Dzień Babci 21 stycznia, Dzień Dziadka 22 stycznia. Dlaczego akurat wtedy warto pamiętać o swoich dziadkach? Jakie prezenty przygotować dla babci i dziadka oraz jaka jest historia tych świąt?

Tagi: dla babci, dla babci i dziadka, dla dziadka, dzien babci i dziadka, dzień babci, dzień babci dziadka, dzień babci życzenia, dzień dziadka, kiedy dzień babci, kiedy dzień dziadka, na dzień babci, wierszyki zyczenia, zyczenia wierszyki, życzenia i

Kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Z kwiatami do babci udajemy się 21 stycznia, a do dziadka - 22 stycznia. Wtedy świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka.

fot: sxc.hu

Wszyscy pamiętamy, kiedy obchodzimy Dzień Matki czy Dzień Dziecka. A kiedy świętują dziadkowie? W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Dlaczego właśnie wtedy?

Dziadkowie rozpieszczani od lat

Historia Dnia Babci i Dziadka w Polsce sięga 1964 roku, kiedy to redakcja tygodnika Kobieta i Życie wpadła na pomysł, by nad Wisłą zacząć świętować Dzień Babci. W kilka lat pomysł stał się na tyle popularny, że na stałe zagościł w kalendarzu jako nieoficjalne święto. Chwilę później dołączył do niego także Dzień Dziadka. Jednak tylko w Polsce dziadkowie świętują w tym terminie. Dla przykładu - w Stanach babcie i dziadkowie mają jedno, wspólne święto - Narodowy Dzień Dziadków. Ustanowił je prezydent Jimmy Carter w 1978 i jest obchodzone dzień po Święcie Pracy, które przypada na pierwszy poniedziałek września. Podobnie rzecz ma się w Wielkiej Brytanii, gdzie seniorzy rodu mają swój dzień w pierwszą niedzielę października. Niektóre kraje, takie jak Francja dopiero od niedawna honorują dziadków swoim świętem. Nad Sekwaną dziadkowie przyjmują życzenia w pierwszą niedzielę marca.

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

W internecie nie brakuje specjalnych ofert prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dziadkom można zafundować np. specjalny wyjazd do sanatorium czy po prostu odpoczynek we dwoje z dala od miejskiego zgiełku. Są także prezenty dla nowoczesnych babć i dziadków. W dniu ich święta można im wręczyć dostęp do specjalnej internetowej aplikacji przygotowanej specjalnie dla seniorów. Ma pomóc im w treningu funkcji... mózgu. Warto jednak pamiętać, że nasi dziadkowie są często konserwatywni w kwestii prezentów. Dobra książka, kwiaty, laurka od najmłodszych członków rodziny to prawdziwe pewniaki, które z pewnością ucieszą starszych. Ale najlepszym podarunkiem zawsze jest ten najprostszy. Wizyta u dziadków i rozmowa. 21 i 22 stycznia warto o tym pamiętać.

Autor: SuDeK

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 10.01.2013, Aktualizacja:

Zobacz również