szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Oto prognozy synoptyków na pierwszy miesiąc wakacji!

LIPIEC - JAKA POGODA? W lipcu będzie słonecznie czy deszczowo?

Jaka będzie pogoda w lipcu? Jeśli planujesz urlop i nie wiesz czy będzie dużo słońca czy deszcz, sprawdź naszą prognozę. Oto prognoza pogody na drugą połowę lata. Jak będzie pogoda w górach? Jaka pogoda będzie nad morzem? Jaka na Mazurach?

Tagi: jaka pogoda na wakacje, jaka pogoda w lipcu, jaka pogoda w wakacje, pogoda, Pogoda na lato, pogoda na lipiec, pogoda na wakacje, pogoda pogody, prognoza pogody, prognoza pogody na wakacje, prognozy na wakacje

LIPIEC 2013 - JAKA POGODA? W lipcu będzie słonecznie czy deszczowo?

Jakie będzie lato 2013?

fot: sxc.hu

Pogoda na lipiec interesuje głównie tych, którzy zdecydowali się na urlop w pierwszym wakacyjnym miesiącu. Miliony Polaków wypoczywają nad morzem, w górach i nad jeziorami. I zadają sobie pytanie co z pogodą. Czy będzie łaskawa?

Lipiec to zazwyczaj najbardziej mokry miesiąc w całym roku, bo spada wtedy najwięcej deszczu. Przede wszystkim w czasie krótkotrwałych, ale gwałtownych burz. Jest to jednak także miesiąc najcieplejszy. Większość Polaków liczy na to, że to właśnie w lipcu szansa na najlepszą pogodę jest największa. W rzeczywistości jednak sprawa nieco przypomina rosyjską ruletkę.

W rzeczywistości trafienie w ładną pogodę (cokolwiek to znaczy) przypomina ruletkę. Sprawdźmy więc prognozy, a okaże się czy w tym roku udało się nam szczęśliwie zaplanować datę naszego urlopu. Według synoptyków pierwszy tydzień lipca będzie deszczowy nad morzem i nad jeziorami. Popada też w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę, Kujawy i Pomorze po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. Więcej słońca dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Dużo lepsza pogoda będzie w górach, bo nad południową częścią Polski będzie najwięcej słońca i prawie w ogóle deszczu.

Czy sierpień też tak będzie wyglądać? Zobacz: Pogoda na sierpień  >

Autor: ko

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 02.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Jaka pogoda w sierpniu? Czy w sierpniu będzie padać? Wakacyjna prognoza pogody na sierpień
Jaka pogoda w sierpniu? Czy w ...

Prognoza pogody na sierpień. Czy będzie deszcz? Gdzie w Polsce będzie słonecznie? Czy sierpień będzie chłodny, jak zapowiadają synoptycy? Mazury, morze, góry - sprawdź prognozę pogody na drugi miesiąc wakacji!