szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Tanie latanie. Wywiad z autorem strony MLECZNE PODRÓŻE

MLECZNE PODRÓŻE: Jak tanio latać? Rozmowa z autorem serwisu Mleczne Podróże

Mleczne podróże - serwis, który pomaga znaleźć tanie bilety lotnicze coraz popularniejszy. Glamki.pl porozmawiały z właścicielem strony - Marcinem Janiszewskim. Przeczytaj wywiad o tym, jak zaoszczędzić na zwiedzaniu Polski i świata.

Tagi: jak tanio podróżować, marcin janiszewski, mleczne podróże, mleczne podróże facebook, promocje lotnicze, tanie bilety, tanie loty, tanie podróże, tanie podróżowani

MLECZNE PODRÓŻE: Wywiad z autorem profilu na Facebooku

Wywiad z autorem strony: MLECZNE PODRÓŻE

fot: sxc.hu

Wakacje w odległym kraju nie muszą być drogie. Na taki wyjazd nie potrzebujemy wcale fortuny, jak się wielu Polakom jeszcze wydaje. Możemy wybrać się na urlop do egzotycznego kraju za stosunkowo niewielkie pieniądze. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Jakich? O to zapytaliśmy Marcina Janiszewskiego z serwisu Mleczne Podróże na Facebooku:

Glamki.pl: Czy Polacy wiedzą jak tanio podróżować?

Marcin Janiszewski: I tak i nie. Powoli coraz więcej osób przekonuje się do samodzielnej organizacji wyjazdów. Bardzo dużą zasługę w tym ma internet oraz przeogromna liczba dostępnych w nim ofert. Obecnie jest o wiele łatwiej zorganizować sobie wyjazd niż np. jeszcze 10 lat temu. Dzięki temu mamy dużą elastyczność i dużo możliwości - w zasadzie nie musimy ruszać się z domu, aby zaplanować cały wyjazd. Nie ma potrzeby szperania w katalogach biur podróży czy też telefonicznego zamawiania biletów. Po prostu siadamy, czytamy i rezerwujemy - nawet o 4.30 w nocy.

Czemu nadal przepłacamy za podróżowanie?

Dużo osób w dalszym ciągu boi się samodzielnie zorganizować sobie wyjazdu. Wiadomo - rzecz taka wymaga o wiele więcej wysiłku niż zakup gotowego wyjazdu w biurze podróży. Trzeba samemu zarezerwować loty, hotele, sprawdzić możliwości transportu z lotnisk itp. Dodatkowo wielu osobom po prostu nie chce się tym zajmować - wolą zapłacić więcej, ale mieć wszystko załatwione i zorganizowane przez biuro podróży. To się jednak zmienia - kolejne osoby przekonują się, iż samodzielne zorganizowanie wyjazdu nie jest trudne. Ba - może to być bardzo przyjemne. W końcu nie można być chyba bardziej z siebie dumnym niż po pierwszym samodzielnie zorganizowanym wyjeździe.

I wasz profil ma Polakom w tym pomóc...

Tak. Piszemy o tym jak samemu zarezerwować sobie lot, dokupić do tego hotel. Podpowiadamy także o aktualnych promocjach, ciekawych ofertach czy też błędach u przewoźników.

A ile tak naprawdę można zaoszczędzić na tanim podróżowaniu?

To zależy. Może to być od kilkudziesięciu-kilkuset złotych w wypadku krótkich podróży w Polsce czy Europie do aż kilku tysięcy w wypadku podróży np do Azji. Z doświadczenia (i moich podróży do Azji) wiem, iż taki wyjazd jest przynajmniej o 50% tańszy niż z biurem podróży, a dodatkowo mamy dowolność w zwiedzaniu atrakcji i planowaniu podróży.

Wasz profil działa jednak tak sprawnie także dzięki Waszym użytkownikom...

Za to jesteśmy im bardzo wdzięczni. Za pośrednictwem platformy "DAJ ZNAĆ!" podsyłają nam swoje znalezione oferty i promocje, dodatkowo bardzo prężnie działa czat na stronie. Dzięki niemu niemal natychmiast Czytelnik może uzyskać odpowiedź na pytania czy też otrzymać podpowiedź dotyczącą przykładowych tanich lotów na poszukiwanym kierunku.

Także tego nietypowego. Bo omijane do tej pory miejsca na świecie są wśród Polaków coraz popularniejsze. Skąd ta zmiana?

Coraz więcej linii lata do Polski, co skutkuje większą dostępnością kierunków i lotów. W ciągu ostatnich miesięcy loty z Polski otworzyły dwie duże arabskie linie: Emirates i Qatar Airways. Na początek w spektakularnej promocji zaoferowały Polakom mnóstwo świetnych cen lotów z Warszawy, np. Chiny za 1430 PLN, Malediwy za 1418 PLN, Bangkok za 1465 PLN czy Dubaj za 1075 PLN. Przewoźnicy ci mają w swojej ofercie kilkadziesiąt dalekich kierunków, a teraz łatwo możemy z nich skorzystać. Dużo ciekawych kierunków otwierają też inne linie: np niskokosztowy przewoźnik Wizz Air bardzo mocno inwestuje w loty na wschód np otworzył loty z Polski na Ukrainę oraz z Budapesztu do Azerbejdżanu i Rosji. Możemy z tego skorzystać dzięki tanich dolotom z Polski do Budapesztu - za loty z Warszawy do Baku czy Moskwy z przesiadką w Budapeszcie możemy zapłacić już od 200 PLN w dwie strony!

Podsumowując, jaka jest recepta na tanie podróżowanie?

Pierwsze i najważniejsza zasada: bądź elastyczny. Wiadomo: loty na weekendy nie zawsze będą tanie, ponieważ jest na nie dużo chętnych. Jednak jeśli możesz polecieć w ciągu tygodnia - prawie na pewno zapłacisz mniej. Analogicznie: loty we wrześniu będą tańsze niż loty w sierpniu, zwłaszcza na kierunkach wakacyjnych. Planując wyjazd najlepiej ustalić sobie na początku luźne daty lotów, a potem dostosować się do ofert linii lotniczych. Albo w drugą stronę: jeśli masz sztywne daty urlopu - zmień kierunek na inny, tańszy (ale oczywiście niekoniecznie mniej ciekawy) Po drugie: śledź promocje na MlecznychPodrożach :) i obserwuj przez jakiś czas na swoim kierunku. Jeśli znajdziesz coś ciekawego - nie myśl za długo, ponieważ najtańsze bilety w wielu przypadkach sprzedają się bardzo szybko.

Jak zaoszczędzić na wyjazdach radził Marcin Janiszewski z serwisu Mleczne Podróże, który znajdziecie także na Facebooku - adres: www.facebook.com/mlecznepodroze

Autor: ko

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 23.08.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Modne fryzury na lato: Inspiracje z wybiegów
Modne fryzury na lato: Inspiracje z ...

Fryzury, które pojawiły się na pokazach mody są tak różnorodne, że bez problemu znajdziesz wśród nich modną fryzurę idealną dla ciebie. Krótkie boby, pofalowane włosy za uszy, a może cięcie na chłopaka ...