szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Upał czy deszcz? Jaka pogoda będzie przez pierwszy tydzień wakacji?

POGODA NA WAKACJE: jaka pogoda w pierwszym tygodniu wakacji?

Zastanawiasz się jaka będzie prognoza pogody na wakacje 2013? Jeśli planujesz w tym czasie urlop, mamy kiepskie wiadomości - pogoda w lipcu nie będzie rozpieszczać. W całym kraju  będzie sporo deszczu i mało słońca. Ale będzie za to ciepło.

Tagi: jaka pogoda na wakacje, jaka pogoda w wakacje, pogoda, Pogoda na lato 2013, pogoda na wakacje, pogoda na wakacje 2013, pogoda pogody, prognoza pogody na wakacje, prognozy na wakacje, wakacje prognoza pogody

POGODA NA WAKACJE: jaka pogoda w pierwszym tygodniu wakacji?

Pogoda na wakacje 2013

fot: sxc.hu

Jaka pogoda w lipcu? To pytanie zadają sobie pewnie wszyscy ci, którzy właśnie wyjeżdżają na urlop. Synoptycy mówią, że na ogół będzie pogodnie, z przelotnym deszczem i burzami. Wielkich upałów na razie nie będzie. Temperatura odczuwalna będzie w granicach komfortu termicznego czyli około dwudziestu kilku stopni Celsjusza. Wiatr powieje z zachodu będzie umiarkowany, ale w czasie burz porywisty. Ciśnienie będzie wysokie.

Poniedziałek 1.07: przelotny deszcz

Pierwszy dzień lipca z deszczem. Padać przelotnie będzie na zachodzie, północy i w centrum Polski. Poza tym na Warmii i Mazurach pojawią się burze. Nad resztą kraju pogodnie. Od 18 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu słaby i umiarkowany.

Wtorek 2.07: dobra pogoda

We wtorek na ogół pogodnie. Tylko na zachodzie przelotny deszcz i burze. W całej Polsce około 20 st. C i więcej: od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu, w burzach porywisty.

Środa 3.07: ze sporą porcją słońca

W środę sporo słońca. Tylko w Tatrach mogą pojawić się burze. Temperatura: od 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu wiatr słaby i umiarkowany.

Czwartek 4.07: zrobi się bardzo ciepło

Na zachód kraju wrócą chmury. Tam będzie pochmurno z przejaśnieniami. Może pojawić się też przelotny deszcz i burza. Poza tym na ogół pogodnie, a miejscami nawet słonecznie. Tylko Bieszczadach może zagrzmieć. Będzie bardzo ciepło: od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego-zachodu.

Piatek 5.07: burzowo

W większości kraju sporo chmur i opadów. Bez deszczu już tylko na wschodzie Polski. Poza tym możliwe są nawet burze. Zwłaszcza na północy, w Wielkopolsce i Małopolsce. Nadal jednak upalnie. Od 24 stopni nad morzem do 30 w Lublinie, Kielcach i Rzeszowie. Ochłodzi się natomiast na południowym zachodzie - we Wrocławiu zaledwie 21 stopni.

Sobota 6.07: nadal deszczowo

W sobotę deszcz już niemal wszędzie. Sucho jedynie na północnym wschodzie. Poza tym miejscami opady mogą być dość intensywne. Nadale ciepło. Od 23 stopni nad morzem do 29 w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. 27 stopni w Poznaniu, Olsztynie i Białymstoku, 28 w Bydgoszczy i Łodzi. Najzimniej nadal na Dolnym Śląsku - tam zaledwie 22 stopnie.

Niedziela 7.07: zrobi się bardzo ciepło

Od zachodu będzie się wypogadzać, deszcz uderzy natomiast na wschodzie Polski. Tam też możliwe są gwałtowne burze. Jeśli się opalać, to tylko na Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. Tam niewiele chmur, a w porównaniu z resztą Polski - dużo słońca. Na zachodzie i w centrum chłodniej - os 23 do 26 stopni. Na wschodzie nadal gorąco - do 29 stopni.

Autor: ko

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 29.06.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...