szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura i Michał Żebrowski w najnowszej sztuce Teatru 6. piętro

Premiera sztuki BÓG MORDU już w najbliższą sobotę 10 listopada 2012 roku w Teatrze 6. piętro

Długo oczekiwana premiera Boga mordu już w najbliższą sobotę 10 listopada 2012 roku w Teatrze 6. piętro.  Zobaczymy w niej  Annę Dereszowską, Jolantę Fraszyńską, Michała Żebrowskiego i Cezarego Pazurę. Glamki.pl jako pierwsze zajrzały za kulisy i sprawdziły, co dzieje się podczas prób.

Tagi: anna dereszowska, bóg mordu, Cezary Pazura, film Romana Polańskiego, jolanta fraszyńska, michał żebrowski, roman polański, rzeź, Teatr 6. piętro, teatr Michała Żebrowskiego, teatr Żebrowskiego

Premiera sztuki BÓG MORDU już w najbliższą sobotę 10 listopada 2012 roku w Teatrze 6.piętro

Cezary Pazura, Jolanta Fraszyńska i Anna Dereszowska w sztuce "Bóg mordu" w Teatrze 6. piętro

fot: Katarzyna I

Fabuła sztuki Bóg mordu wystawianej w warszawskim Teatrze 6. piętro, opowiada o spotkaniu dwóch, różniących się chyba wszystkim, par małżeńskich. Pierwszą z nich, czyli państwa Reille, grają Anna Dereszowska i Michał Żebrowski. W rolę państwa Houllie wcielili się Jolanta Fraszyńska i Cezary Pazura. Wszystko zaczyna się od zdawałoby się kulturalnej i uprzejmej rozmowy obu par dotyczącej bójki ich synów w parku. Wraz z każdą kolejną sceną napięcie wzrasta, tak by w pewnym momencie eksplodować. Ten gwałtowny wybuch emocji świetnie oddaje scena, w której Anna Dereszowska dostaje torsji i wymiotuje na środek stolika. Wszystko kończy się tak, że każdy z uczestników zajścia jest skłonny nazwać to spotkanie najgorszym w życiu. Czy tytuł sztuki dobrze oddaje to, co zdarzy się w jej finale? Sprawdźcie sami!

Dyrektor Teatru 6. piętro, a zarazem odtwórca jednej z ról, Michał Żebrowski, tak mówił o spektaklu: Bóg mordu to niezła paczka aktorska, jeszcze lepiej dobrana do ról. Tekst sztuki zachowaliśmy wiernie, nie zmieniając w nim ani jednego słowa.

Na jednej z ostatnich prób przed spektaklem aktorom dopisywał humor, Cezaremu Pazurze zdarzyło się nawet pożartować z dziennikarzami. Naszej uwadze nie umknęła także Anna Dereszowska, która wyglądała naprawdę zjawiskowo w jedwabnej beżowej bluzce i ołówkowej spódnicy. Świetnie prezentowała się na tle skromnej, minimalistycznej scenografii, składającej się z kanapy, stolika i dwóch foteli.

Warto dodać, że na podstawie sztuki Bóg mordu autorstwa Yasminy Rezy powstał przed rokiem głośny film Romana Polańskiego pt. Rzeź.

Bilety na sztukę Bóg mordu są do nabycia poprzez www.ebilet.pl oraz bezpośrednio w kasie Teatru 6. piętro w PKiN.

Ceny biletów wahają się od 80 do 150 zł, wejściówki natomiast można dostać już za 50 zł.

Autor: Katarzyna I

Zdjęcia: Katarzyna I

Publikacja: 05.11.2012, Aktualizacja:

Zobacz również