szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Na co warto wybrać sie w tym sezonie do teatru

Pomysł na teatr - najciekawsze premiery na wrzesień 2012

Wrzesień 2012 bez wątpienia obfituje w premiery teatralne. Twórcy przygotowali zarówno błyskotliwe komedie, jak i zachęcające do refleksji dramaty. Słowem, jest w czym wybierać. Poniżej przedstawiamy najgorętsze spektakle nowego sezonu.

Tagi: premiery, premiery teatralne wrzesień, repertuar teatrów warszawa, teatr

Jesienne premiery teatralne

Plakat promujący spektakl "Dom Lalki."

fot: Materiały prasowe Teatru Nowego w Poznaniu

1. "Się kochamy" - Teatr Kamienica w Warszawie

Premiera - 8 września

Jest to farsa obfitująca w humor dotykający relacji męsko - damskich. Opowiada ona o trójkącie miłosnym, w którym jest jedna pani i dwóch panów. Tutaj to właśnie płeć brzydka knuje i snuje intrygi.

2. "Pożegnania" - Teatr Narodowy w Warszawie

Premiera – 8 września

Sztuka opowiada o losach Michała – chłopaka z dobrego domu oraz fordanserki Lidki. Młodych połączyło gorące uczucie, jednak ze względu na różnice klasowe nie mogli być razem. Spotykają się powtórnie już po wojnie,1945 roku i próbują usytuować swój związek w nowej rzeczywistości.

3. "Dom lalki" – Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu

Premiera – 14 września

Spektakl opowiada o kulturze celebrytów w Polsce. Główna bohaterka Nora, ma piękne ciało i ponad 1000 znajomych na Facebooku. Jak zapewniają twórcy przedstawienia - „wejdziemy z naszą teatralną kamerą w dziką dżunglę show-biznesu, do "Domu lalki".

4. "Biedna ale sexi" - Teatr Powszechny w Warszawie

Premiera – 21 września

Jest to monodram Magdaleny Wróbel, która gra Marzenę, dziewczynę z rodziny dotkniętej bezrobociem, która bez ogródek opowiada o tym, jak to jest być biednym. Przedstawienie mówi o wykluczeniu społecznym i ekonomicznym.

5. "Deszczowa piosenka" – Teatr Roma w Warszawie

Premiera – 29 września

Jest to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych o tym samym tytule, z kultową już piosenką „Singin’ In The Rain”. Spektakl opowiada o losach czwórki bohaterów– przystojnego gwiazdora, Don Lockwood , jego ekranowej partnerki Liny, młodej aktorki Kathy oraz przyjaciela Locwooda,  Cosmo Browna.

6. "Wąsy" - Och – Teatr w Warszawie

Premiera – 21 września

Autorzy zapewniają, że jest to sztuka dla "wąsatych na ciele i umyśle". Opowiada historię czterech małżeństw, które oddają się ulubionej letniej rozrywce Polaków - grillowaniu i spędzają tak kolejne wakacje nad morzem. Jak na prawdziwą tragikomedię pomyłek przystało, śmiech będzie się mieszał ze łzami.

Autor: Katarzyna I

Zdjęcia: Materiały prasowe Teatru Nowego w Poznaniu

Publikacja: 31.08.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
Piankowe wybawienie na letnie upały – serum Bioxsine
Piankowe wybawienie na letnie upały – ...

Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...

Mgiełka do włosów Sun Balance
Mgiełka do włosów Sun Balance

Wakacje, morze, wiatr we włosach – jest nam cudownie ale… co z naszymi kosmykami? Niestety nasze włosy nie kochają słońca tak samo jak my. Promieniowanie UV niszczy zawartą w nich melaninę powodując odbarwienia ...

Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli tropiki Południowej Ameryki
Tutti Frutti Papaja & Tamarillo czyli ...

Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki.  Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...