Sposób na wodny relaks w domu
Spokoju i intymności łazienki potrzebujemy wszyscy. Wszystko jedno czy jest ona duża czy mała, działa na nas kojąco jeśli możemy w niej przebywać sami.

Domowe spa
Życie wzięło się z wody
Już maleńkie dzieci mają niebywałe powinowactwo do wody – wyciągnąć je z wanny jest tak samo trudno jak z morskich fal, czy toni jeziora. Trudno nam wyobrazić sobie wypoczynek albo wakacje bez tego żywiołu, więc w domu z łazienki zróbmy oazę relaksu i odprężenia. Pławmy się w wannach, basenach, jacuzzi, inwestujmy w wymyślne prysznice z biczami wodnymi, ławeczkami umożliwiającymi odpowiednie skierowanie wytryskującej wodę dyszy. Napawajmy się w kabinie łazienkowej muzyką, korzystamy z wmontowanego tam radia, telefonu i kolorowego światła na potrzeby chromoterapii – o wszystkim już pomyśleli za nas producenci sprzętów łazienkowych, wystarczy tylko wybrać odpowiadający nam produkt.
Czysta przyjemność
W łazience można uzyskać spokój choćby dzięki temu, że jest to jedyne zazwyczaj miejsce w domu, gdzie możemy się zamknąć przed resztą domowników. Każdy potrzebuje takiej chwili samotności, spokoju, wyciszenia i zebrania myśli. Nawet krótki moment izolacji może przynieść wiele pożytku i dodać energii. Zapewniając sobie kąpiel w solach, olejkach, płynach, czy kozim mleku jesteśmy w stanie osiągnąć stan relaksu bez kosztownych pobytów w spa. Sama ciepła woda rozluźnia nasze ciało przez odprężenie, którym ulegają rozgrzane mięśnie. Stres i nerwowy tryb życia powoduje napięcia w ciele, więc działając na napięcia fizyczne w oczywisty sposób rozładowujemy i psychiczne.
Olejki dodaj do wody
Doskonałe na wymienione mięśniobóle są kropelki olejku eterycznego z rozmarynu. Osobiście polecam kąpiel lawendową – uniwersalną, bo lubianą przez większość osób i wszechstronną jeśli chodzi o działanie – przynosi spokój, łagodzi lęk, objawy depresji, doskonała na przeziębienie i grypę ponieważ działa antybakteryjnie, antyseptycznie i antybiotycznie. Uspakajająco działa też kąpiel z olejkiem melisowym i neroli. Na przeziębienie możemy wybrać eukaliptus, miętę, goździki. Do walki z celulitisem olejek jałowcowy i różany. Bóle reumatyczne łagodzi tymiankowy. Na zmaganie z bezsennością - pomarańczowy.
Biorąc pod uwagę, że nasze ciało składa się w 2/3 z wody nic dziwnego, że mamy do niej naturalny pociąg. Planując i urządzając naszą łazienkę pamiętajmy, że nie tylko powinna zaspokoić nasze podstawowe potrzeby biologiczne, ale dostarczyć również przyjemności.
Autor: AHA
Zdjęcia: VILLEROY & BOCH
Publikacja: 31.08.2012, Aktualizacja:
Latem nasze włosy wystawione zostają na ciężką próbę. Z jednej strony upał i wzmożone promieniowanie UV, które może parzyć cebulki naszych włosów. Z drugiej strony często narastający w tym okresie problem ich ...
Niebiańska słodycz papaji połączona z beztroską tamarillo to argentyńsko-meksykańska propozycja Tutti Frutti na podróż do Ameryki Południowej w zaciszu własnej łazienki. Na egzotyczne wakacje w wersji instant będziemy mogli wybrać się także ...