szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Polska tenisistka ponownie ma szansę na udział w finale Wimbledonu

WIMBLEDON 2013. AGNIESZKA RADWAŃSKA: Nigdy się nie poddaję!

Agnieszka Radwańska, jako pierwsza Polka zarobiła na korcie ponad 1 mln dolarów. Jest najwyżej notowaną polską tenisistką w historii WTA i drugą, po Wojciechu Fibaku, która w grze open znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu. To duży sukces, ale Isia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Właśnie awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu 2013!

Tagi: agnieszka radwańska, Agnieszka Radwańska Wimbledon, radwańska agnieszka, Radwańska w ćwierćfinale, RADWAŃSKA WIMBLEDON, Radwańska Wimbledon 2013, Wimbledon, wimbledon 2013

WIMBLEDON 2013. AGNIESZKA RADWAŃSKA: Nigdy się nie poddaję!

Agnieszka Radwańska to najwyżej notowana w WTA polska tenisistka

fot: BULLS

Agnieszka Radwańska urodziła się 6 marca 1989 roku w Krakowie. Zaczęła grać w tenisa już jako czterolatka. Gdy trochę podrosła, jej wzorami do naśladowania byli Pete Sampras i Martina Hingis. Agnieszka pragnęła zostać zawodową tenisistką i jej marzenie się spełniło! W 2005 roku zwróciła uwagę publiczności, gdy zagrała na turnieju juniorów w Wimbledonie. Zdobyła tytuł i zdeklasowała swoją rywalkę, Tamirę Paszek. Rok później zdobyła też tytuł podczas rozgrywek French Open. Ponownie wystąpiła także na Wimbledonie, ale tym razem przegrała z Belgijką Kim Clijsters. Wygrała za to ze swoją idolką, Martiną Hingis.

WIMBLEDON 2013. Zobacz styl Agnieszki Radwańskiej!

W 2007 roku Agnieszka znalazła się także jako pierwsza Polka w rankingu WTA, zwyciężyła też w turnieju Nordea Nordic Light Open w Szwecji. 
Tenisistka wystąpiła podczas igrzysk olimpijskich w Beihing. Zdobyła również kolejne dwa tytuły w kategorii singli WTA w Pattaya Women's Open w Tajlandii oraz Instambul Cup. 2010 nie był najlepszym rokiem w jej karierze, ale już rok później dotarła do 4 rundy French Open. Niestety, przegrała z Marią Sharpową. W 2011 roku udało jej się odnieść zwycięstwo w turnieju Mercury Insurance Open, a w 2012 roku udało jej się w końcu pokonać Sharapovą podczas Sony Ericsson Open i zająć trzecie miejsce w rankingu tenisistek.

WIMBLEDON 2013: Polski ćwierćfinał Wielkiego Szlema! Janowicz vs. Kubot, 3 lipca 2013

Agnieszka dotarła też do finału w Wimbledonie. Niestety, nie udało jej się pokonać Sereny Williams, pięciokrotnej zwyciężczyni turnieju. Do 2012 roku Polka miała na swoim koncie 10 tytułów WTA w kategorii singli, a teraz ma szansę jeszcze podnieść swoje notowania. Pamiętajmy, że Radwańska jest nie tylko znakomitą zawodniczką, ale pozostaje także modną, pełną wdzięku kobietą. Agnieszka uwielbia markowe torebki, choć – jak mówi – nie szasta kasą. Najczęściej kupuje dodatki od projektantów podczas wyprzedaży. Już niedługo będziemy też mieli okazję zobaczyć Radwańską na łamach prestiżowego magazynu The Body Issue. To duże wyróżnienie, a smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Isia i 20 innych najlepszych sportowców pojawi się tam... nago!

Czytaj także:

WIMBLEDON 2013: Historyczny sukces polskiego tenisa! Polacy w ćwierćfinale!

Autor: News Girl

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 01.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
WIMBLEDON 2013: Pula nagród 22,5 mln funtów. Ile polscy tenisiści zarobili na Wimbledonie?
WIMBLEDON 2013: Pula nagród 22,5 mln ...

Wimbledon 2013 to splendor, sława i wielkie pieniądze. Im dalej zajdziesz, tym więcej zarobisz. Okazuje się, że licznie reprezentowani polscy tenisiści, dzięki swoim wynikom w sposób widoczny uszczuplili pulę nagród 22,6 ...