szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Historyczny sukces polskich tenisistów

WIMBLEDON 2013: Polski ćwierćfinał Wielkiego Szlema! Janowicz vs. Kubot, 3 lipca 2013

Wimbledon 2013 i pasmo sukcesów Polaków. Trójka naszych tenisistów weszło do ćwierćfinału Wielkiego Szlema. Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot powalczą o półfinał na trawiastych kortach Wimbledonu.

Tagi: ćwierćfinał wimbledonu, janowicz vs. kubot wimbledon, janowicz w ćwierćfinale wimbledonu, jerzy janowicz, kubot wimbledon, Łukasz Kubot, polacy wimbledon, Wimbledon, wimbledon 2013

WIMBLEDON 2013: Polski ćwierćfinał Wielkiego Szlema! Janowicz vs. Kubot, 3 lipca 2013

Jerzy Janowicz powalczy o półfinał Wimbledonu z Łukaszem Kubotem

fot: BULLS

Polski ćwierćfinał Wimbledonu 2013! Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz zmierzą się w walce o półfinał Wielkiego Szlema. Niezależnie od wyniku, na pewno jeden z Polaków powalczy w następnej rundzie o finał Wimbledonu. Do najlepszej ósemki trawiastego turnieju awansował także Agnieszka Radwańska. Polska tenisistka zagra o półfinał z Chinką Na Li.

Polacy stoczyli mordercze pojedynki w IV rundzie turnieju. Zarówno Janowicz, jak i Kubot zagrali 5-cio setowe, mordercze mecze, w których wygrana wymykała się właściwie co chwila. Isia Radwańska potrzebowała trzech setów by rozprawić się z Bułgarką Cwietaną Pironkową. Warto dodać, że w tej chwili nasza tenisistka jest najwyżej notowana w rankingu WTA, spośród wszystkich finalistek. Już wiadomo, że potencjalną rywalką Isi w półfinale Wimbledonu zostanie zwyciężczyni meczu Sabine Lisicki - Kaia Kanepi.

Warto podkreślić, że to historyczny sukces polskiego tenisa. jeszcze nigdy trójka Polaków nie znalazła się tak wysoko w wielkoszlemowym turnieju. Agnieszka Radwańska samodzielnie walczyła w ćwierćfinałach osiem razy, z czego raz udało jej się dostać do finału Wimbledonu. Zaś ostatnim Polakiem na tym poziomie był Wojciech Fibak. W 1980 roku, polski tenisista trzykrotnie awansował do ćwierćfinału Wielkiego Szlema - w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku.

Mecz Agnieszka Radwańska - Na Li odbędzie się 2 lipca 2013, natomiast polska para Kubot - Janowicz zmierzy się 3 lipca 2013.

Autor: mkusy

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 01.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
WIMBLEDON 2013: Pula nagród 22,5 mln funtów. Ile polscy tenisiści zarobili na Wimbledonie?
WIMBLEDON 2013: Pula nagród 22,5 mln ...

Wimbledon 2013 to splendor, sława i wielkie pieniądze. Im dalej zajdziesz, tym więcej zarobisz. Okazuje się, że licznie reprezentowani polscy tenisiści, dzięki swoim wynikom w sposób widoczny uszczuplili pulę nagród 22,6 ...