szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Polski ćwierćfinał Wimbledonu Kubot - Janowicz

WIMBLEDON 2013. Łukasz KUBOT, rywal Jerzego Janowicza. Sylwetka gwiazdy

Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. Najczęściej powtarzane nazwiska w tenisowym świecie. Polscy sportowcy autorami niemałej sensacji i jednego z największych sukcesów w historii polskiego tenisa! Kto zagra w półfinale? Janowicz czy Kubot? Jak przebiegała kariera Łukasza Kubota?

Tagi: janowicz - kubot, kubot - janowicz, Łukasz Kubot, łukasz kubot kim jest, łukasz kubot sukcesy, łukasz kubot wimbledon, polski ćwierćfinał wimbledonu, Wimbledon, wimbledon 2013, wimbledon łukasz kubot

WIMBLEDON 2013. Łukasz Kubot, rywal Jerzego Janowicza. Sylwetka gwiazdy

Łukasz Kubot po raz pierwszy wystąpi w ćwierćfinale Wielkiego Szlema

fot: Łukasz Kubot Oficjalny Profil Facebook

Łukasz Kubot wraz z Jerzym Janowiczem, sprawcami ogromnej niespodzianki. Polscy tenisiści awansowali do ćwierćfinału Wielkiego Szlema i tym samym zapewnili udział jednego z nich w półfinale Wimbledonu. Niezależnie od wyniku środowego pojedynku, już wiadomo, że Jerzy Janowicz lub Łukasz Kubot będą walczyć o finał Wimbledonu! Kim jest jeden z autorów sensacji, Łukasz Kubot?

Grę w tenisa zaczynał w wieku 7 lat, a pierwszy duży sukces odniósł w wieku 16 lat, kiedy triumfował w międzynarodowych mistrzostwach Polski do lat 16. W tym samym roku Kubot wyjechał wyjechał na dziesięć miesięcy do Akademii Tenisowej Johna Newcombe'a w Stanach Zjednoczonych. Profesjonalny status uzyskał w 2002 roku.

Łukasz Kubot jest zawodnikiem praworęcznym, mierzy 190 cm wzrostu i jest starszy od swojego ćwierćfinałowego rywala, Jerzego Janowicza o 9 lat. Co ciekawe Łukasz Kubot na co dzień mieszka i trenuje w czeskiej Pradze, a jego trenerami są Czesi Jan Stoces i Ivan Machytka.

Dotychczas Kubot zwyciężał w ośmiu turniejach deblowych ATP World Tour był także finalistą dwóch turniejów singlowych ATP World Tour i siedmiu turniejów deblowych ATP World Tour. Reprezentował także Polskę w Pucharze Davisa w 2001 roku.

Jak mówi sam tenisista, spełniło się właśnie jego marzenie: - Moim marzeniem zawsze było wystąpić w klubie Last Eight. Powiedziałem sobie kiedyś, że nie skończę grać w tenisa, póki tego nie osiągnę - skomentował Kubot. Polscy tenisiści zmierzą się na trawiastych kortach Wimbledonu w środę, 3 lipca 2013. Pula nagród turnieju wynosi 22,4 mln funtów. Niezależnie od wyniku meczu Jerzy Janowicz - Łukasz Kubot, jeden z Polaków na pewno powalczy o finał Wielkiego Szlema.

Autor: mkusy

Zdjęcia: Łukasz Kubot Oficjalny Profil Facebook

Publikacja: 01.07.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
WIMBLEDON 2013: Pula nagród 22,5 mln funtów. Ile polscy tenisiści zarobili na Wimbledonie?
WIMBLEDON 2013: Pula nagród 22,5 mln ...

Wimbledon 2013 to splendor, sława i wielkie pieniądze. Im dalej zajdziesz, tym więcej zarobisz. Okazuje się, że licznie reprezentowani polscy tenisiści, dzięki swoim wynikom w sposób widoczny uszczuplili pulę nagród 22,6 ...