szukaj: z Glamki.se.pl
sklep online
Andrzejki 2013: najlepsze wróżby andrzejkowe

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE. Najciekawsze wróżby na Andrzejki 2013!

Andrzejki już 29 listopada 2013! Wigilia świętego Andrzeja to dzień wróżb. Jakie są najlepsze wróżby andrzejkowe? Zobacz jakie wróżby będą popularne w Andrzejki 2013!

Tagi: andrzejki, andrzejki 2013, ciekawe wróżby andrzejkowe, najfajniejsze wróżby andrzejkowe, wróżby andrzejkowe

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE. Najciekawsze wróżby na Andrzejki 2013!

fot: BULLS

Andrzejki już 29 listopada 2013. Andrzejki to wieczór odprawiania wróżb w nocy z 29 na 30 listopada. Jest to ostatnia noc przed adwentem, w którą odbywają się huczne zabawy. Kiedyś wróżby andrzejkowe przeznaczone były jedynie dla niezamężnych kobiet - dzisiaj wróżyć może każdy.

Andrzejki 2013 to idealna okazja do urządzenia domowej imprezy razem ze swoimi znajomymi. Możecie spędzić ten wieczór wróżąc sobie wzajemnie. Jeśli nie wiecie jakie wróżby możecie wykonać - mamy dla was rozwiązanie! Zobaczcie najciekawsze wróżby andrzejkowe.

Lanie wosku przez klucz

Jest to jedna z bodaj najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Do jej wykonania będziemy potrzebować zwykłych świeczek, klucza z dużą dziurką (metalowego bądź papierowego), miski z wodą.

Świeczki roztop w starym rondelku - koniecznie przeznacz do tego celu garnek, którego nie będziesz już używać do niczego więcej. Rozgrzany wosk ostrożnie przelewaj przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Poczekaj kilka minut, aż wosk zastygnie, a następnie przyłóż do światła i z cienia, który powstał na ścianie, odczytaj swoją przyszłość.

Który but pierwszy...

Obok lania wosku, jedna z najstarszych wróżb andrzejkowych. Osoby zgromadzone w pokoju, układają swoje buty gęsiego jeden za drugim zaczynając od ściany. Gdy nie będzie więcej butów, ten który był na końcu przenosimy na początek itd. Właściciel buta, który pierwszy przekroczy próg pokoju, pierwszy zmieni stan cywilny. Kiedyś wróżba przeznaczona tylko dla kobiet - dzisiaj, może bawić się w nią każdy.

Ze skórki jabłka

Do wykonania tego zadania potrzeba ostrego noża oraz jabłka. Każdy z uczestników obiera jabłko tak, aby powstała z niego jak najdłuższa obierka. Następnie, bierzemy obierkę w prawą rękę i przerzucam ją za siebie. Z kształtu obierki będzie można odczytać pierwszą literę imienia swojego przyszłego wybranka bądź wybranki.

Pięć filiżanek

Na czterech spodkach od filiżanek kładziemy kolejno: obrączkę, monetę, owoc z dużą ilością pestek oraz różaniec. Piąty spodek pozostawiamy pusty. Następnie przykrywamy talerzyki naszymi filiżankami i zamieniamy spodki miejscami. Wybierając jedną z filiżanek, przepowiadamy sobie przyszłość na kolejny rok. I tak obrączka jest to miłość, moneta - pieniądze, owoc - potomstwo, a różaniec - samotność. Pusta filiżanka oznacza, że w tym roku nie wydarzy się nic szczególnego.

Autor: kobi

Zdjęcia: BULLS

Publikacja: 21.11.2013, Aktualizacja:

Zobacz również
ANDRZEJKI 2013. Pomysły na stylizacje na imprezę andrzejkową
ANDRZEJKI 2013. Pomysły na stylizacje na ...

Andrzejki 2013 zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto zastanowić się nad odpowiednią stylizacją na imprezę andrzejkową. Zobacz nasze pomysły na stylizacje, w których bazą są ubrania w klasycznej czerni.

ANDRZEJKI 2013: Jak ubrać się na imprezę andrzejkową?
ANDRZEJKI 2013: Jak ubrać się na ...

Andrzejki 2013 już wkrótce. Jak co roku, 30 listopada będziemy hucznie świętować imieniny Andrzeja. Dawniej wierzono, że wróżby wykonywane tego dnia mają szczególną moc. Dziś już mało kto sądzi, że wosk lany ...